Субота, 9 Грудня, 2023

Мобільний кіберспорт такий же прибутковий, як комп’ютерний

Аналітичне агентство Niko Partners випустило звіт, у якому відзначається бурхливе зростання мобільного кіберспорту. Торік цей сегмент приніс близько 15,3 млрд доларів. Це на 800 млн доларів менше, ніж дохід від комп’ютерного кіберспорту. Це також 25% від усього доходу індустрії мобільних ігор.

В обох видах кіберспорту, як мобільного, так і на ПК, центром став Китай із доходом на рівні 5,6 млрд доларів. Для порівняння, решта азіатських країн принесли близько $400 млн. Другим за швидкістю розвитку ринком експерти назвали Південну Америку.

Популярність мобільного кіберспорту аналітики пояснюють його більшою доступністю. Він не вимагає великих вкладень в апаратну частину, якщо порівнювати з комп’ютерним кіберспортом. Також мобільним кіберспортсменам потрібно менше часу на встановлення гри, і загалом для них доступний більший асортимент ігор.

Експерти говорять, що сьогодні мобільний геймінг став найпопулярнішим, якщо порівнювати з іншими платформами. У 2019 році кількість гравців на смартфоні перевищила 2,5 млрд осіб. На ПК грає близько 1 млрд осіб, а на консолях – близько 500 млн осіб.

Уже з 2024 року кіберспорт може офіційно стати частиною Олімпійських ігор. Тим часом кіберспорт б’є рекорди призових фондів: турнір The International 2019 обіцяє переможцям $32 млн. Цікаво, що ці кошти у більшості збирають самі користувачі, фінансуючи призовий фонд на рівні з великими компаніями.

До речі, учасників кіберзмагань можна називати справжніми спортсменами. Такого висновку дійшли науковці German Sports University, які вивчали кібератлетів. Атлети кіберспорту виконують до 400 рухів на клавіатурі та миші за хвилину. Це в чотири рази більше, ніж для звичайної людини. При цьому рухи асиметричні, і це вимагає одночасної активності різних ділянок мозку. Дослідник каже, що такий рівень напруження не спостерігається в інших видах спорту. Це стосується і тенісистів, яким потрібний високий рівень координації очей. Кількість гормону кортизолу, який виділяється у кіберспортсменів, майже така сама, як у автогонщиків. У поєднанні з високим пульсом це нагадує стан марафонця. Не забуваємо про моторні здібності. Тому кіберспорт такий же вимогливий, якщо не більше, як інші види спорту.

1 коментар

  1. Геймер испытывает страх и замкнутость играя в игры. Играм надо уделять не более 2 часов в день и точка. Чтоб от них была польза.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися