П’ятниця, 14 Червня, 2024

Модифікація гідроелектростанцій забезпечить до третини глобального енергоспоживання

Експерти міністерства енергетики США показали, що можна значно збільшити електричну генерацію наявних гідроелектростанцій. При глобальній реалізації проекту приріст буде таким, що забезпечить третину потреб людства в електроенергії. Наростити енергогенерацію дозволить комбінація гідроелектростанції із сонячними панелями.

Фахівці Національної лабораторії відновлюваної енергетики (NREL) при міністерстві енергетики США запропонували покрити водосховища гідроелектростанцій масивами плавучих сонячних панелей. Вони б генерували електрику вдень, а гідроелектростанції запасали воду для генерації електрики вночі та в пікові періоди енергоспоживання.

Пілотний проект для демонстрації переваг такого комбінованого підходу реалізували в Португалії на річці Рабагао. Масив із 840 сонячних панелей покрив площу 2500 квадратних метрів і генерує до 300 мегават. Пілотний проект виявився успішним, й оператор системи EDP планує спорудити масив з 11 000 плавучих сонячних панелей на гідроелектростанції Алкева.

У світі нині працює 380 000 гідроелектростанцій та водосховищ. За оцінками експертів NREL, покриття їхньої поверхні сонячними панелями дозволить генерувати до 7,6 терават на рік. Глобальне споживання електрики людством знаходиться на рівні 22 терават.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися