Вівторок, 23 Квітня, 2024

Мораль виміряли мобільниками

Соціологічні дослідження зазвичай проводяться в лабораторії в контрольованих умовах, через що учасники можуть давати неправдиві відповіді, адже ситуація буде для них стресовою. Учені з Університету Іллінойсу знайшли спосіб добути необхідну інформацію у звичному для учасників середовищі. Наприклад, нещодавно вони так з’ясували, як часто у буденному житті людям доводиться робити моральний вибір,  і отримати ці дані їм допомогли мобільники.

Замість звичних листів опитування науковці по п’ять разів на день надсилали учасникам експерименту SMS на їхні мобільні телефони. Автори дослідження кажуть, що такий підхід виявився новаторським та дозволив дізнатися більше, ніж традиційні технології.

Повідомлення надходили учасникам через випадкові проміжки часу і містили посилання на дослідження. Опитувані мали відповісти на питання, чи довелося їм за останню годину робити, переживати або бути свідком морального чи аморального поступку. У разі позитивної відповіді вони мали описати цю подію. При цьому після завершення учасників перенаправляли на сторінку, де вони могли виграти приз.

Такий підхід, за словами науковців, дозволив отримати цікаві результати. Вони з’ясували, що близько 30% ситуацій, в які потрапляли учасники експерименту, передбачають моральний вибір. При цьому якщо позитивні моральні вчинки та переживання переважно ґрунтуються на турботі, то аморальні дії більш різноманітні і стосуються шкоди, несправедливості та нечесності. Учені також з’ясували, що коли від людини очікують гарних моральних вчинків, тоді вона їх, скоріше за все, робитиме. Однак водночас з ними вона отримує для себе «моральну ліцензію» на вчинення аморальних дій без відчуття провини.

Учені кажуть, що вимірювання моралі за допомогою мобільників принесло їм багато нової інформації, і таку методику можна пристосувати до інших соціологічних досліджень. Вони вже планують вивчити інші фактори, які впливають на наше щоденне життя, наприклад, соціо-економічний статус.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися