Mozilla хотіла дати можливість обходити блокування в країнах, а її за це номінують на головного злодія року

DNS over HTTPS (DoH) – це протокол, який дозволяє системі domain name system (DNS) працювати через зашифровані з’єднання

Браузер Firefox міг стати «вікном свободи» у сучасному тоталітарному інтернеті, в якому кожна країна прагне збудувати віртуальні кордони та запровадити цензуру. Його розробник, компанія Mozilla, впроваджувала технологію DNS over HTTPS (DoH), яка б дозволила користувачам обходити блокування веб-сайтів. За це торгова асоціація інтернет-провайдерів Великобританії номінувала Mozilla на премію головного злодія року. На цей «приз» претендує також Дональд Трамп та сумнозвісна «директива 13» європейського закону про копірайт.

DNS over HTTPS (DoH) – це протокол, який дозволяє системі domain name system (DNS) працювати через зашифровані з’єднання. Ця система є головною, коли ви хочете відвідати будь-який сайт, адже вона транслює буквені веб-адреси в зрозумілу комп’ютерам IP-адресу. DNS називають «хребтом інтернету», і ця система донедавна уникала всіх тенденцій з приватності в інтернеті.

Запровадження DoH робить так, що веб-провайдер не може «бачити», на який сайт хоче перейти користувач. Постачальник інтернету «бачить» лише зашифрований трафік і не може знати, коли вмикати блокування. Інтернет-провайдери відразу назвали цю технологію загрозою та підривом стандартів безпеки онлайн.

Mozilla продовжує рух у бік збільшення приватності користувачів Firefox. Компанія цього року планує запровадити пакет платних послуг для підвищення безпеки онлайн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я