Четвер, 25 Липня, 2024

Mozilla припинила роботу над своєю мобільною ОС

firefox-os

Компанія Mozilla розіслала повідомлення про те, що припиняє роботу над проектом Firefox OS. Це мобільна ОС, яка збиралася потіснити Android та iOS. Розвивати цей проект зможе кожен бажаючий – напрацювання щодо ОС Mozilla передасть спільноті відкритого коду.

Роботи над Firefox OS почалися у 2011 році. Вона повинна була стати спершу рішенням для бюджетних смартфонів, а потім – інших цінових сегментів та гаджетів. У лютому 2012 року компанія Telef?nica спільно з Mozilla Foundation випустила прототип смартфона, який працює під управлінням Boot to Gecko (кодова назва Firefox OS).

Нова ОС, на думку розробників, повинна була приваблювати покупців такими перевагами як відкритий вихідний код і апаратна платформа, мала вимогливість до апаратного забезпечення, швидке виконання нескладних додатків, підтримку HTML5.

Але покупці не оцінили ці можливості, і в 2015 році розробники дійшли висновку, що проект Firefox OS провалився. У липні 2016 року Mozilla зупинила комерційну розробку власної операційної системи. Зараз компанія готує Firefox OS до передачі громадськості як жест «доброї волі» для тих, хто пов’язував свої надії з Firefox OS і працював у даному напрямку.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися