Середа, 22 Травня, 2024

Мозок оснащатимуть гаджетами без операцій

Технології вже цілком дозволяють створювати кіборгів, у яких гаджети під’єднані до мозку. Але сьогодні гібрид людини з гаджетом є рідкістю, оскільки необхідно проводити складну хірургічну операцію – з’єднати нейрони мозку з кремнієвим процесором. Учені з австралійського Університету Мельбурна на замовлення DARPA розробили технологію, яка відкриває шлях до зростання популярності кіборгів. Їхнє рішення дозволяє безпечно імплантувати нейрокомп’ютерний інтерфейс у головний мозок.

Розроблений ученими пристрій під назвою «стрентрод» за розміром не більше звичайного сірника. Його вводять у тіло за допомогою катетера для ангіографії. Катетер рухається по судинах шиї та мозку, і при цьому він не вимагає відкритої хірургічної операції.

Учені вже успішно протестували технологію на вівцях. Вони вводили стрентрод у тварин, і протягом 190 днів вчені фіксували нейронну активність їхньої моторної кори – ділянки, яка відповідає за довільні рухи. Отримана за допомогою імплантату деталізація відрізнялася стабільністю і точністю.

Найбільш актуальною розробка, на думку дослідників, є для медичної та оборонної галузей. Передбачається, що нейроінтерфейс підвищить швидкість реакції солдат на полі бою і ляже в основу зброї майбутнього. Перші інвалідні крісла, управління якими забезпечено стрентродом, можуть з’явитися протягом найближчих 10 років.

Проект з пошуку простіших способів імплантації нейроінтерфейсу в DARPA реалізують з 2015 року. Тоді вдалося під’єднати групи в 100-1000 нейронів, але їхня спільна робота сильно спотворювала сигнал та заважала точній координації.

«Сьогоднішній кращий інтерфейс мозок-комп’ютер виглядає як два суперкомп’ютери, які намагаються спілкуватися один з одним через старий модем на 300 бод, – каже менеджер DARPA з цього проекту Філіп Альведа. – Уявіть, що стане можливим, коли ми оновимо свої інструменти та справді відкриємо канал між людським мозком та електронікою».

Приступити до випробувань технології на людях науковці планують у 2017 році.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися