Субота, 15 Червня, 2024

На Android зникає можливість інсталяції додатків з будь-яких джерел – Google впроваджує заборону

Google почав блокувати встановлені не з магазину Google Play додатки на Android. Це відбувається в рамках Advanced Protection Program – розширеної програми захисту акаунтів.

Сьогодні користувачі Android можуть вільно встановлювати додатки, активувавши відповідний дозвіл у смартфоні. Це дозволяє тримати програми під рукою і мати можливість їх встановити в будь-який момент. Наприклад, у разі відсутності інтернет-доступу, збоїв магазинів додатків, видалення потрібної програми з магазину, бо в нього змінилася політика, використання старішої версії з меншою кількістю багів тощо.

Нові функції обмежують на смартфонах додатки, які користувач встановлює не з офіційних магазинів, таких як Google Play, Galaxy Store або Mi Store. APK-файли не будуть отримувати доступ до Gmail, Google Drive та інших сервісів Google.

Поки що встановлювати додатки зі сторонніх джерел можна з використанням ПК та програмного інтерфейсу Android Debug Bridge (adb). Але він вимагає набагато більше дій, ніж просте зняття позначки в смартфоні, як було раніше.

5 КОМЕНТАРІ

  1. Питання: ну і нахуя це робити, якщо можливість встановлення додатків поза гугл плей зберігається????
    Схожа ситуація була на початку року, коли самсунг блокував смарт у телевізораз, які були завезені в Україну нелегально. І що це дало? Черга біля сервісного центру, 70грн на кант, і телевізор розблокований.
    Питання залишається: нахуя це???????

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися