Екран iPhone 13 – це ремонтний кошмар, який може знищити сторонні ремонти

заміна екрану на iPhone 13 відключає функцію ідентифікації особи

Заміна екрану iPhone – це звичайний і простий ремонт, але Apple неймовірно ускладнила його виконання на iPhone 13. Екран у телефонах цього покоління не можна замінити без спеціального програмного забезпечення, керованого Apple. Це нищівний удар по незалежним ремонтним майстерням, які ремонтують iPhone.

Згідно з iFixit, заміна екрану на iPhone 13 відключає функцію ідентифікації особи. Це пояснюється тим, що сам екран пов’язаний з невеликим мікроконтролером, підключеним до дисплея. Заміна тріснутого екрану новим екраном призведе до заміни цього чипа. Авторизований фахівець з ремонту Apple може підключити новий екран до iPhone одним натисканням декількох кнопок за допомогою фірмової технології Apple. Всім іншим доведеться набагато важче.

«Це явний приклад того, як виробник використовує свої можливості для запобігання конкуренції та монополізації галузі, – сказав генеральний директор iFixit Кайл Вінс. – Суспільство програє: невеликі ремонтні майстерні зачахнуть і зникнуть, і у споживачів не залишиться іншого вибору, окрім як заплатити великі гроші за ремонт або замінити свій пристрій».

Це схоже на те, що Apple зробила з попередніми версіями iPhone, де TouchID був пов’язаний з іншими компонентами пристрою. Apple використовувала щось під назвою “машина Horizon” для підключення нових кнопок TouchID на ремонтованих пристроях, але незалежні ремонтні компанії не змогли цього зробити.

Різниця полягає в тому, що TouchID ламається дуже рідко або якщо ремонтник зробив помилку і перерізав певний дріт під час іншого ремонту, тоді як екрани телефонів постійно тріскаються.

У iPhone 13 при заміні екрану користувачі бачать помилку “неможливо активувати ідентифікатор особи на цьому iPhone”. Магазини Apple або незалежні ремонтні магазини, які проходять кошмарний процес сертифікації, щоб отримати дозвіл на ремонт, можуть використовувати спеціальне програмне забезпечення для швидкого підключення нового екрану до телефону.

Справа не в тому, що чип важливий для процесу ідентифікації особи. Демонтаж iPhone 13 спеціалістами iFixit показав, що сканер ідентифікації особи повністю відокремлений від дисплея. Це, мабуть, навмисний дизайнерський вибір Apple, щоб люди не ремонтували iPhone самостійно або не брали його в сторонні ремонтні майстерні, які часто стягують набагато меншу плату за послуги.

Щоб замінити екран на iPhone 13 у сторонній майстерні спеціаліст повинен спершу відпаяти зі зламаного дисплея мікроконтролер FaceID. Після цього він повинен демонтувати таку ж мікросхему з нового екрану та встановити на її місце оригінальну зняту мікросхему.

Для цього потрібно мікропаяння, що вимагає використання мікроскопа і висококваліфікованого фахівця. Мікропаяння найчастіше використовується для відновлення даних і вузькоспеціалізованих ремонтних робіт. Це спеціалізований навик, і виконання ремонту, що вимагає мікропаяння, може зайняти кілька годин. Сама Apple не виконує такого роду роботу.

«Це чудово для індустрії ремонту: екран iPhone 13 заблокований на телефоні, – написав Вінс у Twitter. – У техніків Apple є секретний програмний інструмент для встановлення нових екранів. Це знищить місцеві ремонтні майстерні».

Інші власники ремонтних майстерень згодні з цим. «Це навмисний крок, спрямований на те, щоб перешкодити клієнту виконати ремонт”, – сказав iFixit Джастін Дрейк Керролл, генеральний директор мережі ремонтних майстерень у Вірджинії. – Чесно кажучи, якщо кожен ремонт екрану вимагає стільки роботи, ми не змогли б допомогти тисячам людей, як ми це робимо кожен місяць».

За словами Керролла, Заміна екранів становить близько 35 відсотків його бізнесу. «У якийсь момент це було 60 відсотків, кілька років тому. Ми дуже наполегливо працювали, щоб знизити цю цифру, щоб один потік доходів не був такою вже великою частиною того, що ми робимо. Очевидно, що це все ще неймовірно важлива частина нашої бізнес-моделі», – каже він.

Apple прагне перешкодити людям ремонтувати свої пристрої сторонніми фахівцями, які не працюють на Apple. Одного разу компанія випустила оновлення iOS, яке почало повідомляти користувачам, що їхня замінена камера на iPhone 12 не оригінальна деталь Apple.

«Суспільству потрібно більше конкуренції, а не менше, – сказав Вінс. – Очевидно, що Apple буде продовжувати зловживати своєю монопольною владою до тих пір, поки наші законодавці не виступлять і не приймуть закони про право на ремонт».

За матеріалом: Vice