Четвер, 13 Червня, 2024

На людях почали випробовувати комерційний інтерфейс мозок-комп’ютер

Апаратний інтерфейс мозок-комп’ютер Stentrode перейшов у стадію клінічних випробувань на добровольцях. Це перший такий інтерфейс, який почав напрацьовувати дані для затвердження контролюючими органами. Узгодження з останніми дозволить випустити комерційну версію такого інтерфейсу.

Найближчий конкурент Neuralink Corp. Ілона Маска поки відстає у своїх розробках. Хоча ще в 2019 році Ілон Маск обіцяв почати встановлювати його в людей.

Інтерфейс мозок-комп’ютер Stentrode імплантується у мозок користувача за допомогою хірургічної процедури. Його першими пацієнтами мають стати люди з паралічем. Випробування є віхою для компанії Synchron, яка розробила Stentrode.

Попереднє техніко-економічне обґрунтування фінансується Національними інститутами охорони здоров’я та оцінюватиме безпеку імплантату Stentrode. Експерти також оцінять, наскільки ефективний Stentrode у керуванні цифровими пристроями без використання рук.

Інтерфейси «мозок-комп’ютер» або BCI можуть надати мільйонам людей з обмеженими можливостями спосіб легше спілкуватися та брати участь у сучасному житті. За даними дослідників з Центру контролю захворювань, параліч вражає понад 5 мільйонів людей тільки в США. В майбутньому технологи говорять про світ, де кожен може отримати імплантати, щоб досягти свого роду суперінтелекту.

Після імплантації пристрій Synchron потрапляє в мозок через кровоносні судини. Neuralink, наприклад, імплантується безпосередньо в череп. Після того, як він досягає мозку, Stentrode перетворює мозкову активність у сигнали, призначені для того, щоб дозволити надсилати текстові повідомлення, електронну пошту, робити покупки в інтернеті чи інші дії за допомогою зовнішнього адаптера.

У минулому інші мозково-комп’ютерні інтерфейси отримували дозвіл регуляторних органів на тимчасове лікування пацієнтів. У разі успіху випробування Synchron це дозволить отримати дозвіл Управління з контролю за продуктами і ліками США для довгострокового використання, а не лише для лабораторних експериментів.

У дослідженні Synchron братимуть участь шість пацієнтів із США, розділених між Нью-Йорком та Піттсбургом. Цього тижня в лікарню у Нью-Йорку поступив перший пацієнт.

Наступним кроком на шляху до схвалення буде ширше випробування для перевірки ефективності. Якщо випробування будуть успішними, швидше за все, пройде кілька років, перш ніж Stentrode буде доступний для комерційного продажу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися