Субота, 9 Грудня, 2023

На Місяці хочуть встановити стільникову базову станцію 4G

Передати смішну картинку знайомому астронавту на Місяці може бути швидше, ніж переслати її в Афганістан, Бермуди, Буркіно Фасо та багато інших регіонів планети. Усе тому, що в цих державах немає того, що за кілька років з’явиться на супутнику Землі – стільникове покриття 4G. Його планують запустити німецький Vodafone Germany та група науковців Part Time Scientists.

4G

Компанія Part Time Scientists (PTS) брала участь у проекті Google Lunar X Prize. Дослідники показали концепцію місячного ровера, який планувалося направити до місця посадки Apollo 17.

«Зараз ми працюємо разом з Vodafone з метою створення базових станцій LTE-зв’язку на Місяці, – заявив один із представників німецького стартапу Карстен Бекер. – Ми плануємо створити сервіс з доставки товарів на Місяць, а також розгорнути на його поверхні мобільну мережу. Це перший крок для створення стійкого оточення для вивчення Сонячної системи».

У PTS кажуть, що швидкісна мобільна мережа знадобиться в першу чергу для їхнього ровера ALINA. Його планували запустити десь у 2018 році. «Ми збиратимемо на Місяці великі обсяги наукових даних, – говорить Бекер. – Швидкісне з’єднання для пересилання інформації, яке дає LTE, дозволить роверам взаємодіяти з базовим центром та відправляти відомості на Землю».

Представники німецького Vodafone погоджуються з планами дослідників. «Разом з ученими з PTS ми здійснимо подорож у космос, зробивши можливим перше приземлення на Місяць пристрою німецької компанії. Ми запустимо першу у світі LTE мережу в космосі, – розповів виконавчий директор Vodafone Germany Ганс Аметсрейтер. – Цим кроком ми прокладаємо шлях для майбутніх місій з вивчення Місяця. Коли Ілон Маск відправить у 2018 році своїх перших пасажирів на орбіту Місяця або європейське космічне агентство відкриє двері свого місячного поселення, наша мережа Vodafone LTE вже буле працювати».

Наявне обладнання, яке відправиться на Місяць, повинне буде довести концептуальну можливість запуску стільникової мережі на супутнику Землі. Воно не розраховане на тривалу експлуатацію, тому експерти припускають, що апаратура навряд чи виживе під час місячної ночі. У 2020 році, якщо пілотний проект пройде успішно, німці відправлять на Місяць LTE-обладнання, розраховане на роботу в умовах надзвичайно низьких температур протягом тривалого часу.

  • Теги
  • 4G
Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися