Країни забороняють видобування Bitcoin – це загрожує майбутньому криптовалют

Проблема Bitcoin в тому, що криптовалюта підвищує попит на електроенергію, коли в світі її просто не вистачає.

Придушення Китаєм видобування Bitcoin в минулому році, кульмінацією якого стала повна заборона у вересні, призвело до появи криптовалютних біженців. Багато кинулися до країн Північної Європи, в той час як інші перебралися в Казахстан, Іран, Косово, Абхазію. До минулої осені більше чверті всіх монет валюти видобувалися в Казахстані та Ірані. Але споживання Bitcoin таке, що країнам доводиться рятуватися, забороняючи його видобування.

Видобувачі криптовалют споживають гігантські обсяги електроенергії, створюючи дефіцит, який призводить до відключень електроенергії від Тегерана до Алмати.

Ця тенденція є особливо поганою новиною для ентузіастів, які передбачають, що індустрія Bitcoin незабаром вирішить проблему забруднення навколишнього середовища, працюючи переважно на відновлюваних джерелах енергії.

Підписуйтесь на наш Telegram

Скандинавські країни стверджують, що вони не можуть досягти цілей в галузі чистої енергетики, якщо криптографія захоплює таку величезну і зростаючу частку їх вітрових, енергетичних і геотермальних ресурсів.

Це також попередження для місць, де зараз приземляються біженці після того, як їх вислали з Китаю. Яскравим прикладом є Техас, ймовірно, найбільший магніт в плані розміщення криптовалютних установок.

“Коли попит досягає піку взимку і влітку, а видобуток біткоіни скорочує поставки ще більше, ніж раніше, результат буде не з приємних”, – говорить Алекс де Вріс, голландський економіст, чий сайт Digiconomist відстежує споживання енергії біткойнами.

Те, що сталося в зростаючому списку країн, які заборонили майнінг біткойна, є попередженням для Техасу, Нью-Йорка, Кентуккі, для європейських країн, таких як Німеччина та Ірландія, які все ще вітають індустрію.

Сенс зрозумілий: енергії в усьому світі стає все менше, і все більше і більше країн задаються питанням, чи має сенс виділяти велику частку на валюту, яка практично не використовується.

Ось список країн, які недавно виступили проти провідної світової криптовалюти, починаючи з Косово.

Криза в Косово

В останні роки дешева електроенергія, вироблена косовськими вугільними електростанціями, зацікавила криптовалютних видобувачів. Ця галузь особливо сильна в північній частині балканської країни з населенням 1,8 мільйона чоловік. Там Біткойн в моді серед молодих сербів.

Серби-повстанці, які не визнають Косово як державу, відмовляються платити за електроенергію. В останні місяці перебої на вугільних електростанціях змусили уряд імпортувати велику кількість дорогого природного газу від своїх європейських сусідів.

Сьогодні близько 40% енергії Косово надходить з-за кордону. У країні введено надзвичайний стан строком на 60 днів, протягом якого планується скоротити споживання енергії в будинках і на підприємствах.

Заборона на видобуток біткоіни є центральним елементом кампанії з подолання цієї енергетичної кризи. 31 грудня уряд оголосив про заборону виробництва криптовалют на всій території.

Іран забороняє – знову

У травні в містах Ірану відбулися віялові відключення електроенергії. Щоб знизити навантаження на електростанції і зарезервувати більше електроенергії для домашніх господарств, уряд ввів чотиримісячний мораторій на видобуток Bitcoin.

Але після короткочасного скасування Тегеран ввів другу заборону 28 грудня, за три дні до того, як це зробило Косово. За офіційними оцінками, видобуток біткойнів споживав від 3% до 4% всієї енергії Ірану.

Заборона триватиме до середини березня. За той час уряд міг би відновити видобуток корисних копалин, яка виробляє вкрай необхідну іноземну валюту для свого режиму.

Проблема в тому, що більше 60% всього видобутку Bitcoin проводиться незаконно вдома і навіть на підприємствах промислового масштабу, яким вдається обходити закон. Колишній президент Хасан Рухані визнав, що неліцензований видобуток важко обмежити, і він може продовжувати відволікати велику кількість енергії від будинків і підприємств.

Іран явно негативно ставиться до Bitcoin. Майбутнє майнінгу навіть після закінчення заборони сумнівно.

Казахстан натягує вітальний килимок

Поряд з США, Казахстан був прекрасним місцем призначення для переміщених із китайю ферм видобування Bitcoin.

Кембриджський університет виявив, що на цю країну Центральної Азії припадає неймовірні 22% всього світового видобутку. За оцінками, 90 000 установок, які працюють 24/7, переїхали з Китаю в Казахстан всього за кілька місяців. В Алмати, найбільшому місті країни, видобуток подвоївся з травня по середину листопада.

У звичайний рік споживання електроенергії в країні зросло б на 1-2%. Але в 2021 році приплив з Китаю, а також нові учасники, які прагнуть отримати величезний прибуток, збільшили використання на 8%.

Казахстан володіє величезними запасами нафти, і на початку минулого року він міг похвалитися великою кількістю додаткових потужностей для виробництва електроенергії. Але протягом декількох місяців Bitcoin звів нанівець усі запаси.

У середині липня відключення електроенергії охопили всю країну. У відповідь уряд у вересні ввів режим, згідно з яким живлення надається 50 зареєстрованим видобувачам. Через Два місяці він прийняв закон, який обмежує потужність для кожної нової установки та обмежує кількість, доступну для всіх учасників.

Біткойн бум в Казахстані швидко сходить нанівець.

Ісландія каже “ні “

Ісландія користується відомим достатком дешевої геотермальної енергії. Це зробило регіон магнітом для видобувачів в останні роки. Компанії Genesis і Bitfury з Гонконгу та Hive з Канади мають великі операції в острівній державі.

Але Ісландія також є домом для алюмінієвих заводів і центрів обробки даних, які конкурують за електроенергію з майнерами.

Прямо зараз Ісландія страждає від проблем з енергопостачанням. Біткойн-індустрія вносить великий внесок у нинішню нестачу електроенергії.

Криза змусила уряд скоротити поставки в свої основні галузі промисловості. У грудні Національна енергетична компанія Landsvirkjun оголосила, що більше не буде приймати запити на електроенергію від нових видобувачів криптовалют.

Швеція думає про заборону

Швеція хоче відмовитися від майнінгу як всередині країни, так і по всьому ЄС. У листопаді два високопоставлених шведських чиновника написали відкритий лист регулюючим органам своєї країни і звернулися з проханням до ЄС. Це викликало очікування, що на надії широкого впровадження Bitcoin можна ставити хрест.

Глава Агентства з охорони навколишнього середовища Швеції і глава органу фінансового нагляду закликали лідерів країни припинити весь видобуток Bitcoin. Вони також виступали за те, щоб всі 27 держав ЄС ввели повну заборону на цю галузь.

Причина до заклику – інтенсивне використання поновлюваних джерел енергії, яке заважаэ традиційним галузям промисловості стати екологічно чистими. Швеція отримує понад 50% своєї електроенергії від вітру, сонячної енергії та гідроенергетики, що є однією з найвищих у світі «зелених» часток і це приваблює безліч китайських видобувачів. Автори посилаються на те, що з квітня по серпень енергія, що споживає Біткойн, підскочила на кілька сотень відсотків.

Швеції знадобиться електроенергія, яку зараз споживає Bitcoin, для забезпечення таких проектів, як зарядні станції для електромобілів. Видобуток в межах кордонів Швеції споживає стільки ж електроенергії, скільки 200 000 домашніх господарств, і що “в даний час можна проїхати на електромобілі середнього розміру 1,8 мільйона кілометрів, використовуючи ту ж енергію, яка потрібна для видобутку одної криптомонети.

Їх висновок однозначний: Bitcoin не є розумним використанням відновлюваної енергії.

Норвегія слідом за Швецією

Через кілька днів після того, як шведські чиновники представили свій маніфест, високопоставлений норвежець приєднався до їхньої справи.

“Розглядаючи рішення, запропоновані шведськими регуляторами, Норвегія в даний час розглядає політичні заходи для вирішення проблем, пов’язаних з криптовидобуванням”, – сказав Бьорн Арільд Грам, міністр місцевого самоврядування та регіонального розвитку.

Грам сказав, що важко виправдати видобування Bitcoin за допомогою поновлюваних джерел енергії. Як і Швеція, Норвегія стикається з серйозною проблемою вироблення достатньої кількості екологічно чистої енергії, щоб повністю відмовитися від використання викопних видів палива в своїй алюмінієвій і сталеливарній промисловості.

Ціни на алюміній стрімко зростають, як і апетит сектора до електроенергії. Норвегія також нещодавно побудувала кабелі, які дозволять їй експортувати свою відновлювану енергію по всій Європі, отримуючи великі доходи, але скорочуючи виробництво до рівня, достатнього для домашнього використання.

Невідомо, чи піде Норвегія за Швецією, але тема того, чи зможе Європа одночасно використовувати біткойн і досягти своїх надагресивних кліматичних цілей, зараз дуже актуальна.

Не забувайте крихітну Абхазію

Цей клаптик суші на Чорному морі, що відколовся від Грузії в середині 1990-х років, зазнав проблем з Bitcoin раніше, ніж Іран і Казахстан.

У 2020 році по всій країні з населенням 250 000 чоловік з’явилося близько 625 майнінгових ферм, багато з яких розташовані на кухнях і в спальнях. Таке вторгнення біткойнів призвело до збільшення споживання електроенергії приблизно на 20%, і до середини листопада того ж року будинки і заводи по всій Абхазії занурилися в темряву.

Уряд офіційно заборонив галузь криптовалют наприкінці року. З порушниками розправлялися, перевіряючи будинки і підприємства, виламуючи двері і перерізаючи кабелі.

Майбутнє Bitcoin туманне

Чим більше країн зачиняють двері перед Bitcoin, тим менше залишається гостинних місць. І тим більше тиск на їх електромережі. Це проблема, з якою скоро зіткнуться такі місця, як Техас, Кентуккі та провінція Альберта – деякі з фаворитів для криптовалютних ферм.

Можливо, генеральний директор Національної енергетичної компанії Ісландії найкраще підсумував ситуацію: “ніхто не став би будувати електростанцію для Bitcoin. Існує велика невизначеність щодо його майбутнього”.

Як зазначає де Вріс, майнери біткойнів заробляють найбільше грошей, коли вони використовують свої ферми 24/7. “У них немає абсолютно ніякого стимулу закриватися в пікові періоди або взагалі”, – говорить він.

Проблема Bitcoin в тому, що криптовалюта підвищує попит на електроенергію, коли в світі її просто не вистачає.

За матеріалами: Fortune

3 КОМЕНТАРІ

  1. Якщо автор переклав текст через Гугл
    товін просто не читав або не уважно читав текст. Але якщо писав його сам він невіглас.
    Абхазія була анексована так само як і Крим.

  2. Автор не розуміється в темі від слова абсолютно. Біткоіну нічого не загрожує: алгоритму абсолютно наплювати скільки майнерів його видобувають 100 людей або мільярд. Якщо хеш мережі впаде, алгоритм зменшить складність видобування. От і все. Біткоїн був є та буде доки є ті хто можуть його видобувати.

  3. В Косові 40% мешканців відмовляються платити за електроенергію , а винні біткоїни .
    Казочка про те , що у всьомі винні США , а те що жителі СССР генетичний крадій – про це не згадується .

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я