Понеділок, 4 Грудня, 2023

На Tesla встановили хакнутий автопілот, щоб проїхатися Києвом

Український YouTube-блогер зміг обійти обмеження Tesla та змусив електромобіль цієї марки їхати вулицями Києва на автопілоті. Це один з небагатьох тестів повного автопілоту Tesla в Європі. Офіційно компанія дозволяє тестувати цю систему лише в певних регіонах США.

Блогер з каналу Doctor Elon встановив на свою Tesla хакнуту версію прошивки. Він не повідомляє подробиць, але розповів, що прошивка з автопілотом доступна лише в США.

Автор ролика каже, що для електромобіля обрали маршрут, на якому автопілот мав би максимальне навантаження. Алгоритмам довелося аналізувати проїзд перехресть з різною інтенсивністю руху, світлофори, дороги з хорошою та поганою розмітку.

Після активації автопілота машина їхала самостійно, хоча іноді водієві доводилося нагадувати про своє існування. Автор відео коментував, що машина сама їде, хоч і в якихось моментах невпевнено. На Tesla встановили таку версію прошивки, яка дозволила на екрані бачити те ж саме, що бачить автопілот.

Офіційно Tesla продає пакет програмного забезпечення з функцією повного автопілота (Full Self-Driving) за 10 000 доларів. Власники електромобіля також можуть обрати оплату за цю функцію по моделі підписки за 199 доларів на місяць.

Можливість замовити автопілот на Tesla стала доступна наприкінці серпня поточного року. Наразі це автопілот рівня Level 2, тобто він вимагає періодичної допомоги від водія. Щоб система вважалася повністю автономною (Level 5) потрібно зменшити потребу у втручанні водія в управління до одного разу на 1-2 млн кілометрів. У компанії планують досягти Level 5 до кінця року.

Автопілот Tesla викликає багато суперечок. Автомобільні регулятори в США розпочали розслідування щодо роботи цієї функції. За їхніми даними, автопілот Tesla може бути винним в 11 інцидентах, коли Tesla врізалася в автомобілі екстрених служб. Поки невідомо, чому електромобіль не помічав саме автівки екстрених служб. Відомо лише, що більшість таких ДТП сталися в темну пору доби.

Раніше сенатори США закликали Федеральну торгову комісію (FTC) США розпочати розслідування щодо заяв Tesla про можливості її автопілота. Вони стверджували, що компанія перебільшувала його здібності, створюючи хибне враження у користувачів та загрозливі ситуації.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися