Неділя, 21 Квітня, 2024

На транзакції Bitcoin доводиться 0,54% світового споживання електроенергії

У зв’язку зі зростаючою популярністю і попитом на криптовалюти, як і раніше виникає питання енергоспоживання. Видобування криптовалют може звести нанівець всі зусилля по скороченню викидів, які роблять багато країн.

За даними порталу Digiconomist, що спеціалізується на відстеженні побічних ефектів цифрових тенденцій, споживання електроенергії криптовалютою Bitcoin майже подвоїлося в порівнянні з минулим роком. В цілому, видобуток Bitcoin і транзакції виросли в порівнянні з минулим роком.

У 2021 році мережа Біткойн обробила близько 97 мільйонів транзакцій. Це становить приблизно 0,012% від загальносвітового обсягу безготівкових транзакцій.

Але споживання електроенергії біткоіном становило 0,54% світового споживання електроенергії. В середньому це становить 1386 кВт*год на біткойн-транзакцію.

Мережа Біткойн споживала в цілому 134 ТВт*год, що можна порівняти з електроенергією, споживаної такою країною, як Аргентина.

Відповідні викиди CO2 склали приблизно 64 млн тонн – досить, щоб звести нанівець всю глобальну чисту економію від впровадження електромобілів.

Енергія, споживана кожною Біткойн-транзакцією в середньому, могла б забезпечити енергією середньостатистичне американське домогосподарство більш ніж на 1,5 місяці. Вуглецевий слід транзакції становить 658 кг CO2, що еквівалентно вуглецевому сліду майже 1,5 мільйона транзакцій з використанням картки VISA.

Це також вуглецевий слід, що перевищує вуглецевий слід на одного пасажира прямого рейсу з Амстердама в Нью-Йорк. В цілому мережа Біткойн споживала на 89% більше енергії в 2021 році, ніж у 2020 році.

І це тільки з урахуванням Bitcoin, не рахуючи Ефіріума, Раптореума, Кардано та інших криптовалют.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися