Наче живий: робот Ameca дивує людськими емоціями

Один користувач написав: «я знаю, що ми повинні боятися AI, але це перший гуманоїд, який не налякав мене. Це досить круто».

Британські інженери показали найбільш людяного гуманоїдного робота на сьогодні. Розробники з Engineered Arts не повідомили, скільки коштує створення робота. Машину на ім’я Ameca мають в деталях показати на CES 2022.

Компанія Engineered Arts з Корнуолла, яка позиціонує себе як провідний британський дизайнер і виробник людиноподібних розважальних роботів.

Свою нову розробку вона представила на YouTube. Багато глядачів висловили своє здивування тим, наскільки реалістична і схожа на людину ця машина.

Один користувач написав: «я знаю, що ми повинні боятися AI, але це перший гуманоїд, який не налякав мене. Це досить круто».

Інший сказав: “Це очі. Люди вважають само собою зрозумілим, наскільки важливі очі, коли справа доходить до того, щоб щось виглядало живим. Швидкий рух, зосередженість, моргання, увага, яку вони, здається, приділяють тому, що привертає їхню цікавість”.

Третій додав: «Спочатку я серйозно думав, що це комп’ютерна графіка. Відмінна робота! Руки теж виглядають дуже добре зробленими».

Деякі люди порівнювали Ameca з серією NS-5 з науково-фантастичного фільму “Я, робот” 2004 року з Віллом Смітом у головній ролі. В фільмі інтелектуальні роботи займають посади на державній службі в похмурому світі.

У кліпі видно, як Ameca розминає плече, перш ніж відкрити очі і висловити досить переконливий погляд шоку або подиву. Він навіть кілька разів моргає і з цікавістю спостерігає за своєю машинною рукою.

Оглядове відео закінчується тим, що Ameca простягає руку і захоплюється поєднанням механічних кінцівок і зв’язок, виконавчих механізмів і сенсорних матриць.

Це, безумовно, реалістично і знаходиться на передньому краї своєї області з точки зору виразів. Наступним завданням буде дати можливість цим роботам ходити. У Engineered Arts кажуть, що до цього ще далеко.

Ameca стежить за розвитком робота Софії, яка вперше з’явилася в 2016 році і являла собою надрозумну людиноподібну голову з реалістичним обличчям, яка могла моргати, дивитися з боку в бік і розмовляти.

Гуманоїдний робот, створений гонконгською фірмою Hanson robotics, вміє базікати, пустотливо посміхатися і навіть розповідати анекдоти.

Робот увійшов в історію в жовтні 2017 року, коли він став законним громадянином Саудівської Аравії.

Engineered Arts сподівається, що Ameca запропонує людям заглянути в майбутнє, тому що вона “представляє передові технології робототехніки людини”.