Вівторок, 25 Червня, 2024

Ваш автомобіль зможе відмовити вам у поїздці – у них вбудують смертельний вимикач

Запущений на смартфонах в 2013 році «смертельний вимикач» значно знизив рівень крадіжок мобільників. Влада США прийняла аналогічний закон для автомобілів. Починаючи з 2026 року усі автівки зможуть відмовитися везти своїх користувачів. Також влада отримає можливість дистанційно вимкнути автомобіль.

Ідея нового обов’язкового вимикача – підвищення безпеки транспортних засобів шляхом “пасивного моніторингу роботи водія транспортного засобу, щоб точно визначити, чи може цей водій бути в непридатному стані”.

До 2026 року автомобілі, що продаються в США, повинні будуть автоматично і безшумно записувати різні показники роботи водія. На основі цих даних автівка буде сама приймати рішення, чи зможе власник продовжувати поїздку. Система також відкрита для віддаленого доступу “уповноважених” третіх сторін в будь-який час.

Експерти уже кажуть, що що це катастрофа конфіденційності. Це не тільки робить кожен транспортний засіб потенційним джелером повної інформації, повідомляючи владі або страховим компаніям про незначні порушення правил дорожнього руху. Відстеження цих даних також дозволяє зловмисникам витягувати їх.

Наявність автоматичного вимикача такого роду на машині з доступом в інтернет являє собою очевидний сценарій, при якому шкідливий агент може віддалено відключити автомобіль без попередження. Окрім цієї можливої ідеї, існують всілякі інші причини, через які комусь може знадобитися водити або використовувати свій транспортний засіб у не ідеальному стані, наприклад, у випадку надзвичайної ситуації або при пораненні.

«Вибір щодо того, чи можна або не можна керувати транспортним засобом… буде перебувати в руках алгоритму, над яким власник автомобіля або водій не мають ні знань, ні контролю», – каже політик штату Джорджії Боб Барр.

Барр, сам юрист, вказує, що з усією цією концепцією теж є юридичні проблеми. Наприклад, що саме означає поняття “порушене водіння”? Крім того, в законодавстві також немає подробиць про те, хто повинен мати доступ до даних, зібраних системою. Чи знадобиться поліції ордер для доступу до записаних даних.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися