Четвер, 22 Лютого, 2024

Смартфони стали ключами від автомобілів. Ви готові?

Спочатку були справжні ключі, потім їх замінили брелоки, а тепер навіть вони не потрібні. Є цифрові ключі всередині смартфона, за допомогою яких можна замикати, розблоковувати та заводити автомобіль зі свого телефона. Ця технологія лише набирає обертів, але варто уже задатися кількома важливими питаннями і бути готовим до можливих наслідків.

Цифрові ключі все ще рідкісні, вони пропонуються лише в кількох моделях автомобілів та телефонів. Перш ніж технологія цифрових ключів стане повсюдною, ще потрібно вирішити багато проблем. Які типи технологій слід використовувати: зв’язок ближнього поля (NFC)? Надширокосмуговий (UWB)? Bluetooth? Як ми гарантуємо його безпеку від зловмисників? А що станеться, коли у телефоні розрядиться батарея?

Низка автовиробників уже пропонують цифрові ключі, але вони не завжди працюють бездоганно. Tesla заявила, що збирається робити лише цифрові ключі для Model 3, але пізніше повернулася до перевірених брелоків, тому що їх хотіли клієнти.

Потреба в глобальних стандартах і рішеннях для підключення смартфонів і автомобілів – це те, що спонукає галузь об’єднатися, щоб сформулювати план на майбутнє.

Нещодавно два галузевих консорціуми об’єднали зусилля, щоб створити робочу групу з місією створити стандарти навколо цифрових ключів: Консорціум підключення автомобілів (CCC), до якого входять більшість великих автомобільних компаній, а також Apple, Samsung і Xiaomi; і FiRa Consortium, некомерційна організація, яка підтримує надширокосмуговий зв’язок і включає Apple, Google, Cisco, Samsung, Qualcomm та інших учасників.

Даніель Кноблох є віце-президентом і членом правління CCC. До цього він понад сім років працював архітектором бездротових систем у BMW. Він розповів про цифрові ключі, різні типи технологій, на які вони покладаються, і коли цифрові ключі замінять фізичні ключі — якщо взагалі замінять.

Які деякі переваги цифрових ключів?

Навіщо нам щось на кшталт цифрового ключа та навіщо потрібні технічні специфікації щодо сценарію використання?

У 2017 році, коли починали працювати над технічною специфікацією цифрових ключів, стандартизація не входила в план CCC. Але консорціум хотів мати гнучку технологію, яку можна інтегрувати в автомобілі та телефони.

На чому б ви не їздили, ви можете користуватися будь-яким телефоном, будь то Apple, Google або Samsung. У CCC хочуть мати екосистему, яка працює на всіх телефонах, на всіх пристроях.

Чи справді широке впровадження цієї технології допоможе зменшити крадіжки автомобілів у майбутньому?

Тут важко дати загальну відповідь, тому що на брелоках у вас є різноманітні протоколи. Тож я хочу сказати, що та сама технологія з таким самим рівнем безпеки також використовується в брелоках.

Коли ви десь далеко від дому, і ваш телефон розряджається, чи є спосіб завести машину?

Виробники телефонів реалізують різні технології низького заряду батареї, тож якщо телефон розряджається, він усе ще працює.

Типовим варіантом є те, що якщо телефон вимикається, він повертається до NFC. NFC можна використовувати лише деякий час. Тому в цьому випадку вам доведеться витягнути телефон і торкнутися ним ручки, щоб відкрити машину. Але це все одно працює — продуктивність може бути знижена, але завжди працюватиме.

Яким буде найближче майбутнє цієї технології?

Це технологія, яка швидко розвивається, і їй важко встигати за зростанням організації та встановленням усіх завдань. Тому у CCC ще не мають списку сертифікованих пристроїв. Але все це вже почалося. І компанії збираються разом на PlugFests, де вони тестують свої апаратні засоби як виробники пристроїв. Кноблох просто читає назви, які він бачить: Denso, Google, Samsung, Volvo, Apple, BMW, BYD, NIO, Xiaomi, Continental, Rivian, Mercedes Benz…

А як щодо людей зі старими телефонами?

Рішення є довгостроковим із зворотною сумісністю. Перші телефони з підтримкою NFC з’явилися в 2020 році. А тепер у 2023, 2024 роках можуть бути випущені нові автомобілі, які також підтримують ультраширокий діапазон.

Старі телефони, які підтримують лише NFC із натисканням дверної ручки, все ще працюватимуть на нових автомобілях із ультрашироким діапазоном.

Таким чином, це екосистема, яка будується з нижчої та легшої продуктивності користувача, користувальницького досвіду… будується до вищого користувальницького досвіду, що все ще йде назад, щоб створити екосистему, де якщо у вас є цифровий ключ, він працюватиме на вашому новому автомобілі з цифровим ключем.

За матеріалами: The Verge

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися