Четвер, 30 Травня, 2024

6 найважливіших гаджетів усіх часів

Відоме видання Time опублікувало The 50 Most Influential Gadgets of All Time – рейтинг, у який потрапили найбільш знакові пристрої. Вони мали найбільший вплив на громадськість та розвиток сучасної індустрії. Деякі з таких гаджетів були першими в історії. Інші – зробили наявну ідею дуже популярною. Деякі не отримали комерційного успіху, але все одно мали вплив.

1. Apple iPhone

Apple запустила свій телефон iPhone у 2007 році. До того часу смартфони вже існували, але iPhone приніс кілька новинок. Головна з них – кнопки на сенсорному екрані, які повністю витіснили апаратні клавіші. Згодом також з’явився магазин додатків для iPhone, який змінив підхід до розповсюдження мобільних програм і загалом наше ставлення до  комп’ютерів та інформації.

2. Sony Trinitron

Відомий журналіст Едвард Мурроу описав телебачення як «дроти та світло у коробці». Однією із найбільш впливовіших таких коробок стали телевізори Sony Trinitron. Їх запустили у 1968 році, і вони принесли кольорове телебачення в маси. Серія Trinitron також стала першою, яка отримала нагороду «Еммі». За наступні 25 років гаджетів цієї серії продали більше 100 млн одиниць.

3. Apple Macintosh

Комп’ютери Macintosh отримали графічний інтерфейс та мишу, що зробило їх зручними в роботі. Вони не стали популярнішими за ПК з Windows, але встановили стандарт для інтерфейсу між комп’ютером та людиною.

4. Sony Walkman

Плеєри Sony Walkman були першими музичними програвачами, які поєднали портативність, простоту та доступність. Коли вони з’явилися, найпопулярнішим носієм звуку були вінілові платівки, а Walkman використовував невеликі касети. Така портативність та навушники створили соціальний ефект – ізоляцію від натовпу через музику. При цьому слухати пісні можна було на ходу, оскільки ці плеєри працювали від батарейок AA. Sony продала більше 200 млн гаджетів цієї серії та створила дорогу для CD-програвачів та iPod.

5. IBM Model 5150

У 1981 році світ побачив персональний комп’ютер IBM PC. Сам комп’ютер моделі 5150 був досить популярним, але найбільший вплив мало рішення IBM зробити операційну систему DOS доступною іншим виробникам. Це призвело до появи клонів та широкого розмаїття вендорів.

6. Victrola Record Player

Пристрій Victrola компанії Victor Talking Machine Company, який з’явився наприкінці XIX сторіччя, посів місце в рейтингу тому, що приніс аудіопрогравачі в маси. Мідний ріг, який підсилював звук, був захований у шафу, тому, цей гаджет виглядав як витончені меблі.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися