Понеділок, 4 Грудня, 2023

Найбільша кампанія прихованого впливу – Facebook припинила глобальну кампанію дезінформації

Meta знищила тисячі облікових записів у «найбільшій відомій кросплатформній операції прихованого впливу в світі», йдеться в опублікованому звіті про прозорість. Операція була спрямована на понад 50 платформ, разом із Facebook, Instagram, X (раніше Twitter), YouTube, TikTok і Reddit.

Кампанія прихованого впливу на думки людей була заснована в Китаї, але націлена на «багато регіонів», каже Meta, включаючи США, Тайвань, Австралію, Великобританію та Японію. Meta стверджує, що їй вдалося пов’язати операцію з «окремими особами, пов’язаними з китайськими правоохоронними органами» та подібними кампаніями, які вона намагається придушити з 2019 року. Подібні загально називають «Спамуфляж».

Кампанія сприяла позитивним коментарям щодо Китаю та провінції Сіньцзян, де китайський уряд звинувачують у порушеннях прав людини та примусовій праці членів уйгурської етнічної меншини. Інші дописи критикували США, зовнішню політику Заходу, а також журналістів і дослідників, яких вважали «критиками» китайського уряду, повідомляє Meta.

Meta знайшла кластери підроблених облікових записів, які, здавалося, публікували публікації за регулярним графіком, що свідчить про те, що люди, які стояли за ними, могли працювати разом у спільному офісі з перервами на їжу. Вони поширювали подібний контент на кількох платформах із оманливими заголовками на кшталт «Бомбардування США Nord Stream є першим кроком у плані знищення Європи»

Загалом Meta знищила 7704 акаунти Facebook, 954 сторінки, 15 груп і 15 акаунтів Instagram.

Незважаючи на масштабність операції, їй не вдалося отримати надто багато справжніх послідовників, каже Мета. Мережа придбала сторінки зі спамом, чиї неавтентичні підписки, ймовірно, походять із фальшивих ферм залучення. Так багато підписників були фальшивими та з таких місць, як В’єтнам, Бангладеш і Бразилія, які не були цільовими місцями цієї кампанії дезінформації.

Мережа Spamoflouage все більше націлюється на менші платформи, оскільки Meta почала боротися з нею в 2019 році, йдеться у звіті. Вона включає такі регіональні платформи, як китайський фінансовий форум nanyangmoney та австралійський локальний форум Melbournechinese.

Незважаючи на те, що це найбільша кампанія з дезінформації, це не єдина, яку Meta позначила у своєму звіті. Соцмережа видалила десятки облікових записів, пов’язаних з кількома іншими прихованими кампаніями впливу, націленими на Туреччину.

І після придушення російської операції з поширення дезінформації про війну в Україні минулого року, Meta каже, що з тих пір кампанія поширилася з країн Європи на нову аудиторію в США та Ізраїлі. Видача себе за новинні видання була ключовою тактикою багатьох із цих кампаній.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися