Найбільший у світі електролітак здійснив перший політ

Історичний політ здійснив Cessna 208B, розрахований на дев’ять пасажирів

Днями відбулися історичні 30 хвилин – найбільший у світі літак, який працює на електриці, здійснив свій перший політ. І хоча це найбільший електролітак, поруч із традиційними літаками на рідкому паливі він невеликий.

Історичний політ здійснив Cessna 208B, розрахований на дев’ять пасажирів. Його переобладнали фахівці компанії magniX, які опублікували відео польоту.

Сама демонстрація відбувалася на озері Мозес Лейк у штаті Вашингтон, США. Документуванням польоту займався літак супроводу.

Cessna 208B має електродвигун Magni250 потужністю 375 кінських сил при частоті обертання 3000 об/хв. На валу електродвигуна закріплений повітряний гвинт. Дальність польоту складає близько 150 кілометрів. Дистанцію можна збільшити, якщо електролітаки матимуть вищу аеродинамічну якість та зможуть краще планувати без витрати енергії.

Компанія magniX з’явилася у 2009 році і планувала змінити авіаційну індустрію, зробивши альтернативну енергетику більш привабливою для користувачів літаків. На фірмі працюють експерти, які раніше працювали в Airbus, Boeing, Google-X, SpaceX, Tesla.

У 2019 році magniX та виробник літаків Harbour оголосили про плани щодо створення першого у світі авіаперевізника виключно на електролітаках. Очікувалося, що його запустять у 2019 році. За планами, електролітаки повинні коштувати на 50% менше в експлуатації, ніж літаки з традиційними двигунами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я