Як ІТ-шникам легко накачати м’язи

Не так давно російський розробник «МЦСТ» презентував свій настільний комп’ютер «АРМ Ельбрус-401» на базі чіпа «Ельбрус-4С». А днями він показав і свій ноутбук, який, правда, зовсім не схожий на сучасний лаптоп і більше нагадує стаціонарний ПК. Принаймні, легко носити його із собою щодня не вийде.

Основою нового комп’ютера є процесор «Ельбрус-4С», який містить чотири обчислювальних ядра з тактовою частотою 800 МГц. Він також підтримує 64-розрядні інструкції та роботу з трьома каналами пам’яті DDR3-1600.

Новинка працює на базі операційної системи з ядром Linux, але вона також може запускати Windows XP. Самі ж розробники кажуть, що особливості архітектури «Ельбрус» дозволяють ефективно застосовувати ці процесори в системах цифрової інтелектуальної обробки сигналів, у математичному моделюванні, наукових розрахунках та інших сферах з підвищеними вимогами до обчислювальної потужності.

Однак, попри такі слова виробника, новий ноутбук виглядає дуже слабко не лише порівняно із сьогоднішніми топовими ультрабуками. Він програє навіть лаптопам 5-річної давнини.

Чіп «Ельбрус-4С» виробляється за застарілою сьогодні 65-нанометровою технологією, і через це виділяє дуже багато тепла – до 45 Вт. Сучасні мобільні процесори Intel, наприклад, розсіюють не більше 15 Вт, оскільки виробляються за технологією 14 нанометрів. А від технологічного процесу 65 нанометрів світові виробники почали відмовлятися ще у 2007 році.

Ноутбук з російським процесором має екран з роздільною здатністю 1024х768 пікселів та діагоналлю у 15 дюймів. Здавалося б, такий скромний дисплей має заощаджувати енергію, оскільки екран – це один із головних споживачів. Але час автономної роботи на одній зарядці акумуляторної батареї становить всього одну годину. При цьому п’ять років тому ноутбуки з 65-нанометровими процесорами працювали 2,5-3 години без розетки.

Новий комп’ютер важить значні 10 кілограмів – удесятеро більше сучасних ультрабуків. Останні також у декілька разів дешевші: ціна російського комп’ютера – від 150 тисяч рублів (близько 70 тис. грн).

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я