Неділя, 23 Червня, 2024

Найголовніші тенденції року, що минає

Цей рік став переломним у багатьох сферах технологій. Ось п’ять головних тенденцій 2015 року від експертів лабораторії інновацій CommBank Innovation Lab.

1. Інтернет речей

За наступні три-чотири роки в онлайні з’явиться близько 50 млрд гаджетів. Це різноманітні «розумні» сенсори, які повідомлятимуть дані про свій стан та умови роботи, що змінить нашу реальність. Наприклад, можна буде вмикати світло у квартирі за допомогою свого фітнес-браслета.

2. Віртуальна реальність

Раніше повністю зануритися в цифровий світ могли лише затяті геймери. Сьогодні ж технології віртуальної реальності використовуються і в магазинах, і в туризмі, і в індустрії розваг. Мандрівники, наприклад, зможуть ще до вильоту пройтися по готелю та зазирнути в його номери.

3. Великі дані

Цей рік показав, що збір даних та їхній аналіз може принести велику користь та надати відповіді на складні питання. «Ми щодня створюємо більше інформації, ніж десять років тому, – пояснюють експерти CommBank Innovation Lab. – Аналіз цих відомостей дозволяє приймати обґрунтовані рішення та будувати прогнози».

4. Автоматизація

Роботи, безпілотні авто, дрони – експерти кажуть, що ми на порозі автоматизованого світу. Вони передбачають, що в деяких країнах у наступні два десятиліття машини працюватимуть на 50% робочих місць.

5. Блокчейни

Віртуальні валюти типу біткоїна, які цього року стали популярними, працюють так, що кожен користувач має список усіх виконаних навіть іншими людьми транзакцій. Це називається блокчейном, й експерти бачать у подібному підході великий потенціал. Адже він дозволяє легко встановити господаря якоїсь речі чи об’єкта. Достатньо лише зазирнути у блокчейн та прочитати в ньому необхідні відомості. Це особливо корисно в логістиці – виробник не лише завжди знатиме, хто постачає компоненти для його виробництва. Він також знатиме, хто виробив складові частини цих компонентів та якими шляхами вони мандрували.

Прогнози головних технологій у смартфонах 2016-го року читайте тут.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися