Середа, 19 Червня, 2024

Нанотехнології залишать військових собак без роботи

Військові та силові відомства скоро зможуть відправити собак зі служби на пенсію, оскільки їхню роботу з пошуку вибухових речовин зможуть виконувати гаджети. Завдяки зусиллям учених з Берклі вони отримають нові датчики, які вловлюють молекули вибухівки при концентрації 0,067 часток на мільярд молекул повітря. Це ніби розпізнати окрему травинку на футбольному полі.

Новинка являє собою наноструктуру у вигляді бутерброда з різних матеріалів. Верхній шар виконано з напівпровідника сульфіду кадмію, далі йдуть фторид магнію та лист срібла. При потраплянні на нього молекули вибухової речовини відбувається хімічна реакція, яку солдат може спостерігати у вигляді світла. Чим інтенсивніше світіння, тим ближче до бомби.

Така апаратура дозволить поліпшити безпеку, оскільки вона вловлює популярний у терористів пентаерітрітол тетранітрат. Цей хімічний коктейль невидимий при проходженні рентгенівських сканерів і є однією з причин, чому в аеропортах доводиться роззуватися (у 2001 році терористи спробували пронести цю речовину у взутті).

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися