Неділя, 23 Червня, 2024

NASA протестує найшвидший зв’язок з космосу – до 200 Гбіт/с

NASA готується випробувати нове покоління космічної системи зв’язку. Вона не використовує радіохвилі для пересилання інформації на Землю, натомість для цього залучили світло. Нова система TBIRD забезпечить швидкість передачі до 200 Гбіт/с.

TBIRD означає TeraByte InfraRed Delivery. Це технологія, над якою NASA працює, щоб забезпечити швидкісну комунікацію для майбутніх місій на Місяць, а потім на Марс. Ці місії  потребуватимуть набагато швидших систем зв’язку, ніж зараз доступні в розпорядженні.

Наразі космічне агентство в основному використовує радіохвилі для спілкування з космічними кораблями в космосі, але це трохи схоже на комутований зв’язок. Лазерна система в даному випадку є еквівалентом високошвидкісного інтернету, і саме цього хоче досягти НАСА.

TBIRD запустили цього тижня на борту SpaceX Falcon 9 Transporter-5 в рамках місії Pathfinder Technology Demonstrator 3 (PTD-3). Після виведення на орбіту його використовуватимуть для демонстрації можливостей високої швидкості передачі даних.

NASA сподівається, що ця річ, яка, по суті, є завантаженим CubeSat, запустить свою комунікаційну технологію і під час семихвилинного проходу над приймальною станцією. За цей час вона встигне відправити назад на Землю терабайти даних зі швидкістю 200 Гбіт/с.

«TBIRD змінює гру і буде дуже важливим для майбутніх досліджень людини та наукових місій», – сказав у заяві Андреас Дулаверіс, системний інженер TBIRD.

Демонстраційний зразок залишиться на орбіті протягом наступних шести місяців, і протягом цього часу залучені сторони (Центр космічних польотів Годдарда, MIT, Дослідницький центр Еймса, JPL і Terran Orbital Corporation) сподіваються зібрати якомога більше даних про можливості такої системи.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися