П’ятниця, 14 Червня, 2024

Акаунт WhatsApp можна викрасти одним телефонним дзвінком

Користувачі WhatsApp стали мішенню чергового шахрайства. Захопити їхній обліковий запис WhatsApp можна за допомогою простого телефонного дзвінка, передають експерти фірми з кібербезпеки CloudSEK.

Рахул Сасі, засновник і генеральний директор CloudSEK, каже, що спосіб роботи дуже простий. Хакери випадковим чином дзвонять користувачам додатка і намагаються переконати їх набрати цілком конкретний номер. Якщо жертва це робить, вона негайно виходить зі свого облікового запису WhatsApp. При цьому хакери беруть під контроль обліковий запис.

«Як тільки хакер отримує доступ до облікового запису, він вимагає гроші з контактів жертви. Таким чином, хакер обманює контакти жертви в WhatsApp ще до того, як вона зрозуміє, що втратила контроль над своїм обліковим записом. Оскільки постачальники послуг у всьому світі використовують номери, які починаються з «67» або «405», жертви, як правило, дзвонять без вагань», – пояснює він.

Взяття під контроль облікового запису WhatsApp може швидко окупитися. З кінця 2021 року WhatsApp дозволив транзакції з криптовалютами через інтеграцію цифрового гаманця Novi в програмі. Інший спосіб швидко отримати готівку – це отримати обліковий запис професіонала та вимагати кошти від довірливих і нічого не підозрюючих клієнтів.

Експерти кажуть, що є мало інструментів, щоб захистити себе від такого роду шахрайства. Вони радять завжди активувати двофакторну аутентифікацію і ніколи не приймати дзвінки від невідомих контактів у WhatsApp.

До речі, Whatsapp у жовтні цього року припинить підтримку пристроїв під керуванням iOS 10 та iOS 11. Серед таких гаджетів – iPhone 5 та iPhone 5C. Після цієї дати для роботи месенджера потрібно мати смартфон під управлінням не менше iOS 12 та Android 4.1.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися