Науковці пропонують шукати інопланетян, посвітивши їм лазером в очі

Науковці оцінюють, що лазер з бажаною потужністю зможе охопити відстань не більше ніж 20 тисяч світлових років.

Дослідники, які займаються пошуком інопланетних цивілізацій, вирішили запозичити досвід у хуліганів. Останні часто використовують лазерні указки, щоб сліпити пілотів літаків, вважаючи, що створювати небезпечні ситуації – це прикольно. Саме це пропонують зробити науковці Массачусетського технологічного інституту, посвітивши гігантським лазером інопланетянам в очі.

Учені хочуть використати лазер потужністю один-два мегавати. Цієї енергії достатньо для роботи 33 333 звичайних лампочок розжарювання на 60 Вт. Фокусувати лазерний промінь буде гігантський телескоп діаметром 30-45 метрів.

Сьогодні, кажуть експерти, у світі немає лазерів з такою потужністю. Найпотужніший військовий лазер, який нині досліджують у ВВС США, – Boeing YAL-1 Airborne Laser – є одномегаватним інфрачервоним лазером з довжиною хвилі 1,315 мікрометра.

Лазер повинен розміщуватися на вершині гори, щоб його промінь якомога менше розсіювався щільною атмосферою. Джерело видаватиме світловий потік потужністю 800 Вт на квадратний метр. Це менше, ніж Сонце, яке генерує 1300 Вт на квадратний метр. Однак його енергії буде достатньо, щоб миттєво виводити з ладу будь-які оптичні прилади: очі людей і тварин, камери на борту літаків тощо.

Науковці оцінюють, що лазер з бажаною потужністю зможе охопити відстань не більше ніж 20 тисяч світлових років. На такій дистанції промінь стане достатньо широким, щоб охоплювати цілі зоряні системи.

«Це буде складний проект, але він не є неможливим, – говорить один з авторів ідеї Джеймс Кларк. – Я не знаю, чи подумають інопланетяни про наявність розумних істот поблизу Сонця. Але це точно приверне їхню увагу».

Ідея проекту в тому, щоб інопланетяни помітили спалахи світла з далекої зірки та зацікавилися цим. Вони також можуть використати це світло, направивши його назад на Землю у вигляді зворотного послання.

«Ми зможемо обмінюватися даними на швидкості в кілька сотень біт на секунду, – говорить Кларк. – Час доставки інформації буде кілька років».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я