Науковці запропонували видобувати нафту з кондиціонерів

Основою для видобування нафти з кондиціонерів має стати двоокис вуглецю та вода з навколишнього повітря

Дослідники з університетів Карлсруе й Торонто запропонували перетворити системи вентиляції на джерело нафти. У статті в Nature Communications своє паливо вони назвали Crowd oil – нафта з натовпу. За попередніми підрахунками, подібні установки можуть задовольнити значну частину попиту.

Основою для видобування нафти з кондиціонерів має стати двоокис вуглецю та вода з навколишнього повітря. Модифіковані вентиляційні установки безпосередньо відділятимуть ці гази та перетворюватимуть їх на синтетичну вуглеводну нафту.

Сьогодні світ стоїть на порозі незворотних кліматичних змін. Щоб запобігти катастрофічним наслідкам, необхідно зменшити викиди парникових газів до нуля в найближчі три десятиліття. Це складний виклик для глобальної економіки, оскільки потрібно модифікувати цілі сектори: генерацію електроенергії, транспорт, керування будинками тощо.

Розробники системи видобування нафти з кондиціонерів кажуть, що подібні синтетичні джерела енергії можуть відіграти суттєву роль у такій трансформації. Це дозволить уникнути значних викидів парникових газів.

Сьогодні концентрація CO2 у повітрі складає приблизно 0,038%. Це означає, що для вироблення значних обсягів синтетичної нафти необхідно прокачувати гігантські об’єми повітря. Однак, переконані розробники, це не проблема, якщо створювана система буде децентралізованою та під’єднаною до існуючих засобів вентиляції. За їхніми словами, необхідні технології вже доступні.

Перетворення двоокису вуглецю на нафту вимагає великої кількості електроенергії. Її також необхідно брати з відновлюваних джерел, щоб уникнути викидів парникових газів на традиційних генераторах, які працюють на викопному паливі. Оптимальним рішенням вчені бачать інтеграцію в систему сонячних панелей на будинках.

За попередніми оцінками, нафта з кондиціонерів може задовольнити значну частину попиту на пальне для німецького автотранспорту. Якщо встановити таку систему на 25 тисячах супермаркетів трьох найбільших рітейлерів Німеччини, цього буде достатньо для задоволення 30% попиту на керосин та 8% попиту на дизельне пальне.