Вперше в історії на кібератаку відповіли реальним ракетним ударом

Експерти вже задумалися над тим, що дії Ізраїлю можуть серйозно змінити погляд на проблему кібератак

Організатори кібератак донедавна могли не хвилюватися щодо якихось наслідків своїх нападів. Але днями армія оборони Ізраїлю заявила, що зупинила спробу кібератаки угрупованням Хамас. У відповідь будівлю в секторі Газа, з якої начебто йшов кібернапад, зруйнували вщент повітряним ударом. Це перший випадок в історії, коли військові майже миттєво відповіли на кібератаку фізичним насильством.

Кібератака Хамасу по Ізраїлю відбулася в розпал чергового загострення  військового конфлікту. Якою була її мета – невідомо. Видання The Times of Israel стверджує, що кібернападники хотіли зашкодити якості життя ізраїльських громадян.

У відповідь на цифровий напад армія Ізраїлю здійснила напад озброєний. Представник ізраїльських військових заявив: «Хамас більше не має кіберможливостей після нашого повітряного удару». АОІ випустила відео, на якому зображений удар по будівлі, з якої нібито проводилася кібератака:

У 2015 році США атакували члена угруповання ІДІЛ після того, як він опублікував в інтернеті записи американських військовослужбовців. Але ця атака не проходила в режимі реального часу, на відміну від дій Ізраїлю.

Експерти вже задумалися над тим, що дії Ізраїлю можуть серйозно змінити погляд на проблему кібератак. Загальний принцип війни і міжнародні гуманітарні закони вказують, що напади сторін повинні бути пропорційними. Реальне знищення будівлі у відповідь на кібератаку розглядається деякими експертами як непропорційна реакція, що є тривожною ознакою еволюції сучасної війни.