Четвер, 13 Червня, 2024

Навіщо Apple хоче знати, чим хворіють користувачі iPhone

Нещодавню презентацію Apple директор компанії Тім Кук почав з розповіді про медичні проекти і лише в кінці перейшов до нових iPhone і iPad. Корпорація хоче вести записи майже всіх параметрів здоров’я своїх користувачів. Що може вийти з такої спроби?

В Apple вже є напрацювання в галузі охорони здоров’я – проект ResearchKit. Це рішення аналізу «великих даних», збору й обробки статистики для вивчення різних, іноді не до кінця відомих захворювань.

«Коли ми презентували ResearchKit, наша мета була покращити медичні дослідження, і ми думали, що наша робота в цілому виконана, – каже головний операційний директор компанії Джеф Вільямс. – Але потім стало зрозуміло, що ці інструменти можна використовувати для допомоги людям».

На нещодавній презентації компанія показала CareKit – відкриту програмну платформу. На її базі реалізовано контроль за прийманням ліків або занять лікувальною фізкультурою, контроль температури тіла, кров’яного тиску тощо. Статистика збирається за допомогою датчиків, вбудованих у годинник Apple Watch або безпосередньо в сам iPhone, зокрема, акселерометра й гіроскопа.

Джеф Вільямс презентував нове медичне рішення Apple

Чому це так важливо для Apple

У першу чергу тому, що телемедицина – це нова сфера можливостей смартфонів, адже за останні кілька років «розумні» телефони, по суті, не навчилися робити нічого принципово нового: як і п’ятиліття тому, будь-який апарат дозволяє фотографувати, слухати музику, переглядати фільми, гратися, сидіти в інтернеті та дзвонити.

«Я зростав в еру, де здоров’я було даним, це було дуже пасивно, – каже Вільямс. – Треба було йти до лікаря, він пропонував лікування, і його необхідно було виконувати. Я був пасажиром. Ми думаємо, що одна з найбільших змін у охороні здоров’я – дати людям можливість грати активну роль. Ми вважаємо, що ми повинні та маємо можливість допомогти».

Смартфон можна перетворити на медичний прилад, адже в ньому вже є різні датчики, з біометричними включно. А відсутні сенсори можна випускати у вигляді аксесуарів. Смартфон – це повноцінний комп’ютер, здатний збирати й обробляти великі обсяги даних і при цьому постійно перебувати в режимі онлайн. Він також майже завжди знаходиться поряд із власником. Усе, що необхідно, – оснастити девайс відповідним програмним забезпеченням.

Першою програмою в рамках CareKit стало рішення для моніторингу хвороби Паркінсона. Воно збирає дані, щоб пацієнти краще розуміли, що впливає на їхнє здоров’я. Про використання цього додатка оголосили вже шість наукових та медичних установ, зокрема, медичний центр при Університеті Рочестера, Стендфорд Медісін, клініка Джона Хопкінса.

Техаський медичний центр розробляє програму для моніторингу післяопераційного стану пацієнтів. Сьогодні лікарні часто виписують хворих та дають їм паперову інструкцію для подальшої терапії. Програма в смартфоні може взаємодіяти з користувачем більш індивідуально. Для цього додаток записуватиме зміну температури тіла, виконання призначених завдань. Цю інформацію потім можна пересилати лікарям.

«Стає очевидним, що дуже важливо надати людям інформацію про їхнє здоров’я. Ми лише на початку цієї подорожі, – каже Вільямс. – Якщо у вас була близька людина з проблемами зі здоров’ям, ви знаєте, що все інше втрачає цінність. Ми хочемо дати людям можливість покращити своє здоров’я».

За матеріалами: Mashable, Buzzfeed

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися