П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Як відновити акумулятор телефона

Battery and cellphone

Для будь-якого гаджета його батарея за важливістю наче серце, будь-які збої якого означають великі проблеми. Однак виробники не хочуть стандартизувати акумулятори, і часто гарний девайс доводиться викидати, бо немає нормальних запасних частин до нього. Але батарею можна відновити самостійно.

Чому б просто не викинути

Друге життя для акумулятора дає так зване перепакування, яке пережив телефон Sony Ericsson K800. Це мобільник 2006 модельного року, але йому багато в чому заздрять навіть сучасні смартфони. Наприклад, камера K800 має ксеноновий спалах – такий ставлять на нормальні фотоапарати. Цей девайс набагато зручніший у користуванні завдяки відсутності сенсорного екрана та наявності фізичних кнопок. Його можна хапати, не боячись, що раптом запустиш якусь програму або кудись подзвониш. K800 вміє перемикати музику кнопками гучності, крім того, його розробники подумали про те, з чим доведеться стикнутися власникам Android-смартфонів з роз’ємом USB-C. А ще він не вимагає заряджання два-три дні навіть у «важких» режимах.

P2

Це лише частина можливостей K800, які доводять, що апарат залишається актуальним і сьогодні. Підводить його батарея, якої вже вистачає на годину-дві роботи – все-таки їй близько десяти років. Придбаний китайський акумулятор на заміну виявився занадто «китайським» – рідна зношена батарея тримає значно довше. Було вирішено перепакувати акумулятор для Sony Ericsson K800.

k800

Перепакування в деталях

Сучасні літій-іонні батареї складаються з двох частин: контролера заряду та самого літій-іонного елемента. Контролер стежить за напругою та не допускає її глибокого розряджання чи перезаряджання. Перше просто «вбиває» літій-іонний елемент, а друге призводить до його роздування, перегріву та пожежі. Отже, при перепакуванні залишається контролер, до якого приєднується новий елемент живлення.

P8250475

Вийнявши батарею, з неї треба зняти декоративну наклейку. Потім треба заміряти розміри самого літій-іонного елемента живлення – це металевий паралелепіпед. За відомими габаритами можна купити новий елемент. Для Sony Ericsson K800 в запасах відшукався оптимальний за довжиною та висотою, але трохи менший за шириною.

P8250474

Далі треба від’єднати контролер від оригінальної батареї телефона. Відпрацьований літій-іонний елемент не можна викидати у смітник через його токсичність. Його треба здати на переробку, що можна зробити у салонах Vodafone.

Наступним кроком треба прикріпити новий літій-іонний елемент до контролера, для чого краще взяти гнучкий дріт типу МГТФ будь-якого діаметра. Зачищені від ізоляції кінці дроту необхідно у відповідній полярності приєднати до контролера. Закріпити їх краще паяльником, але якщо його немає, тоді можна просто приклеїти.

Після приєднання нового літій-іонного елемента до контролера переконайтеся, що перепакована батарея має правильну полярність. Це можна зробити мультиметром. При його відсутності підійде будь-який світлодіод. Якщо приєднати його плюсовий вивід до плюса батареї і відповідно з’єднати мінусовий вивід, тоді світлодіод яскраво спалахне та перегорить. Інакше він взагалі не засвітиться.

Переконавшись у правильному збиранні батареї, можна наклеїти назад декоративну наклейку і користуватися акумулятором як звичайно.

P8250473

3 КОМЕНТАРІ

 1. До чого порівняння поп-порта і usb c? Вловити думку неможлмво.
  Друге – ще не відновлення а перепаковка акумулятора. Таким вже майже ніхто не займається, навіть для ноутбуків. Геморно і батареї довго потім не живуть. І головне – навіщо, якщо сумісна китайська батарея коштує менше 100 грн? І кращими свого часу за к800 були лише к700/750:)

  • USB-C заменит стандартный звуковой разъем 3,5 мм. В телефонах с USB-C нельзя будет одновременно слушать музыку и заряжать. По ссылке это можно прочитать. Порт Fast Port от Sony Ericsson позволяет слушать музыку и заряжать при отсутствии 3,5 мм разъема.

   В статье так и написано – перепаковка. Перепаковка является восстановлением – возвращением в прежнее рабочее состояние.

   На сколько оправдано? Для этого написан раздел под заголовком “Чому б просто не викинути”. Кратко – телефон удобней, чем сенсорные смартфоны и остается актуальным сегодня.

   Третье, к700/750 не были лучшими ни за к800, ни за другие аппараты. У к800 больше мегапикселей в камере, больше экран, вспышка лучше, поддержка 3G UMTS и так далее. Телефоны к750 вышли в 2005 году, уже в 2006 году их заменили к790/к800 и получили награду от GSM Association. В 2005 году GSM признала лучшими Motorola Razr V3, Sony Ericsson P910, Siemens SK65, Samsung SGH-D500.Телефоны к700/750 подобных наград от представителей индустрии не получали.

   • Доцільності перепаковки стосовно придбання нової батареї я так і не вичитав. Ви судите про к800 з позицій нагород офіційних, я – а кількістю форумів, сайтів та обговорень присвячених зазначеним моделям. Долубатися у внутрішній памяті та переробляти меню було круто. Так технологічно к800 кращий за попередні. Але для свого часу і попередні моделі були проривом, хоч і не таким розпіареним. К790/800 стали підсумком усього, що було вигадано з часів т68. Після к800 соніерік дійсно почав зходити нанівець.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися