Неділя, 14 Квітня, 2024

Створено найточніший оптичний годинник у світі

Учені з австралійського Університету Аделаїди розробили найточніший оптичний годинник у світі.

Офіційна назва девайса – кріогенний сапфіровий генератор. Він повинен забезпечити безперебійний і точний часовий сигнал, необхідний для модернізації радарної системи, яка контролює повітряний простір у прибережних зонах північної частини материка. Розробники повідомляють, що КСГ можна використовувати і для точнішої роботи радарів, які відстежують невеликі космічні об’єкти.

В основі роботи надточного годинника лежить охолоджений сапфіровий резонатор. Випромінюваний ним сигнал майже повністю очищений від шумів, що дозволяє механізму робити відлік з мінімальною похибкою – 1 секунда на 40 000 000 років. Цей показник у 1000 разів вищий, ніж у більшості наявних комерційних моделей.

У розробці пристрою брали участь дослідницька група Інституту фотоніки з Університету Аделаїди і фахівці комерційної компанії Cryoclock Pty Ltd.

Яскравий приклад того, як співпраця цивільних та наукових інститутів допомагає розвивати технології та впроваджувати їх у життя.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися