Не кваптеся викидати свої старі ігри – вони можуть коштувати серйозних грошей

Наприклад, гра Nintendo World Championships 1990 оцінюється в приблизно $100 000. Багато колекціонерів збирають старі хіти, щоб завершити свою ігрову бібліотеку, оживити дитячі спогади чи власними очима подивитися на історію ігрової індустрії.

Колекціонери надали любителям відеоігор додатковий спосіб заробітку. Це старі відеоігри, за якими фанати полюють на розпродажах, «блошиних» ринках, аукціонах тощо. За ігри 20-річної давнини колекціонери готові платити солідні гроші.

Наприклад, гра Nintendo World Championships 1990 оцінюється в приблизно $100 000. Багато колекціонерів збирають старі хіти, щоб завершити свою ігрову бібліотеку, оживити дитячі спогади чи власними очима подивитися на історію ігрової індустрії.

«Я збираю вінтажні ігри через те, що я так робив, ще коли в дитинстві мені дали в руки відеогру, – каже колекціонер Поло Соломін. – Я б ніколи не зміг щось віддати, оскільки маю прив’язаність до цих ігор».

Сьогодні цінуються класичні ігрові консолі та ігри, від Magnavox Odyssey та Atari 2600 з 70-х до Sony PlayStation 2 початку 2000-х. Вінтажні відеоігри є таким самим предметом колекціонування, як класичні автомобілі чи дорогий фарфор для старшого покоління. Колекціонери провели з іграми значну частину свого життя, і тому ці електронні забавки становлять для них особливу цінність.

Більшість колекціонерів мають скромну бібліотеку, однак є винятки. Відомий колекціонер Реггі Вільямс, відомий на YouTube як Radical, каже, що має дві повні кімнати, наповнені різними консолями. Свою колекцію він почав збирати в 1996 році, коли купив Sony PlayStation. З того часу він роздобув більше 2500 ігор, які загалом оцінюються у $200 000.

Інший колекціонер, Джон Хенкок, має колекцію з 11 тисяч відеоігор, які він збирав протягом 25 років. Сам Хенкок працює вчителем початкових класів і каже, що хоче перетворити свою бібліотеку на ігровий музей.

Власник агенції Digital Press Джо Сантуллі назбирав 30 000 ігор, які він застрахував на $1 млн. Його бібліотека охоплює як найперші відеоігри в історії, так останні тайтли для Microsoft Xbox 360. Він є власником 21 повної колекції – це означає, що він має всі коли-небудь випущені ігри для 21 ігрової консолі. Він навіть має унікальні штучні екземпляри ігор, які ніколи не випускалися масово. «Я не граю у все, що колекціоную, – говорить Сантуллі. – Моєю метою було завжди завершувати колекції. Я граю, як усі». Його колекцію можна подивитися в Національному музеї відеоігор у місті Фріско в Техасі.

Утім, колекціонування відеоігор найближчими роками може стати недоступним хобі. Ігрова індустрія поступово змінює курс з фізичних носіїв на цифрові канали дистрибуції, і колись настане час, що ігри перестануть випускати на дисках чи картриджах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я