World of Tanks заходить у віртуальну реальність

На поточний момент зали CinemaVR є тільки в РФ, але в планах компанії – розширити свою присутність у країнах СНД

Компанія Wargaming анонсувала початок роботи над World of Tanks VR – грою для залів віртуальної реальності з максимальним ефектом присутності. World of Tanks VR – перший проект компанії Neurogaming, створеної Wargaming спільно з VRTech.

«Ключова мета World of Tanks VR – вивести VR-ігри для залів на новий рівень, – сказав Слава Макаров, творець World of Tanks і радник зі стратегії Neurogaming. – Замість розваги на один візит – захоплива і тривала подорож із сюжетним кооперативним режимом і змагальними елементами. Робота з франшизою World of Tanks, яка має 180-мільйонне співтовариство на різних платформах, відкриває для нас величезні можливості».

Хто робить VR-«Танки»

Спільне підприємство Wargaming і VRTech називається Neurogaming, воно засноване на початку 2018 року. Його завдання – створення і поширення VR-контенту. Штаб-квартира Neurogaming знаходиться в Нікосії (Кіпр), студія розробки – в Москві. Команда із 75 осіб на даний час повністю сфокусована на World of Tanks VR. Надалі VR-втілення можуть отримати й інші відомі проекти Wargaming.

Поряд із CinemaVR компанія Neurogaming буде робити ігри для PolygonVR – платформи надглибокого занурення у віртуальну реальність, орієнтованої на кіберспорт.

Що таке CinemaVR

Платформа віртуальної реальності для залів CinemaVR використовує технології HTC Vive у поєднанні з напрацюваннями VRTech. Користувачі вільно переміщуються по кімнаті площею 18 або 30 м кв. На поточний момент зали CinemaVR є тільки в РФ, але в планах компанії – розширити свою присутність у країнах СНД, а також прийти в Європу, Північну Америку і Східну Азію.

Компанія розраховує, що за минулий рік кількість залів, які придбають франшизу World of Tanks VR, досягне 300, а кількість користувачів World of Tanks VR складе 3 млн осіб. У I кварталі 2018 року Neurogaming відкриє офіси в Амстердамі та Нью-Йорку, сам CinemaVR також буде розвиватися за франшизою, розраховують творці компанії.

Ринок VR-технологій до 2020 року виросте більш ніж у 20 разів проти 2016 року – з $1,8 млрд до $37,7 млрд, – такі дані наводить у своєму звіті аналітична компанія SuperData. За підсумками 2017 року цей ринок складе $ 4,9 млрд, тобто виросте на 168% проти попереднього року.