Неділя, 25 Лютого, 2024

Не завершуйте повідомлення крапкою

Коли ми бачимо крапку в кінці SMS-повідомлення, ми починаємо підозрювати відправника в нещирості. Цю ідею нещодавно підтвердили фахівці з Бінгемтонського університету (США), які провели експеримент і опублікували результати у виданні Computers in Human Behavior.

Психолог Селія Клін разом зі своїми колегами проаналізувала реакції 126 добровольців. Студенти, які брали участь у дослідженні, повинні були читати діалоги. Останні складалися всього з двох реплік і являли собою SMS-повідомлення та рукописні тексти, оформлені як запрошення у вигляді питання.

Наприклад: «Дейв дав мені зайвий квиток. Хочеш піти?». Як відповіді пропонувалися такі слова як «Окей», «Звичайно», «Ага». Особливістю експерименту було те, що деякі відповіді на повідомлення були з крапкою, а для інших не використовувалися знаки пунктуації.

Виявилося, що добровольці сприймали фразу з крапкою як нещиру. Водночас студенти не звернули уваги на розділові знаки в написаних від руки повідомленнях.

Керівник дослідження стверджує, що підозра співрозмовника у брехні пов’язана з відсутністю візуального контакту під час спілкування за допомогою електронних повідомлень. «Обмін SMS позбавлений багатьох невербальних сигналів, які використовуються при особистому спілкуванні. Під час розмови люди передають інформацію про власні емоції очима, мімікою, тоном голосу тощо. SMS-листування позбавлене всіх цих механізмів. Зрозуміло, що в подібній ситуації людям доводиться здогадуватися про настрій співрозмовника за смайликами, свідомо допущеними орфографічними помилками і знаками пунктуації», – каже Клін.

Дослідницька група Клін провела ще один досвід, у рамках якого вчені вивчили вплив знаку оклику на співрозмовника. Виявилося що повідомлення зі знаком оклику на кінці сприймаються більш щирими.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися