Понеділок, 15 Квітня, 2024

Нелегальні мобільники стають популярнішими

Після скасування системи IMEI-кодів в Україні збільшився потік незаконних мобільних терміналів. Про це повідомив новопризначений генеральний директор Українського державного центру радіочастот (УДЦР) Володимир Корсун виданню «Дело».

«Уже за півтора місяця після скасування обов’язкових процедур обліку кодів ІМЕІ Державна фіскальна служба підтвердила суттєве наповнення ринку мобільних телефонів «сірим» імпортом, – розповідає він. – Тільки за п’ять місяців 2014 року, після зупинки системи, показники надходжень до держбюджету знизилися до 700 млн грн. При цьому до впровадження системи (1 червня 2009 року) надходження до бюджету України становили близько 60 млн грн. За перші півроку після її запуску надходження склали 570 млн грн, а за 2013 рік бюджет країни поповнився на 1,3 млрд грн».

У квітні 2014 року в закон «Про радіочастотний ресурс» внесли зміни, які зменшили кількість дозвільних документів. Після цього автоматизована система обліку мобільних телефонів України – «база кодів ІМЕІ» – перестала працювати через непотрібність.

«Разом зі скасуванням дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв наспіх було внесено непродумані зміни порядку ввезення РЕЗ (радіоелектронних засобів), що скасували облік кодів ІМЕІ мобільних телефонів. У цілому я позитивно ставлюся до спрощення дозвільної системи в Україні, – каже експерт. – Однак мушу зазначити: зміна порядку ввезення призвела до серйозних наслідків. Було завдано значної шкоди як галузі телекомунікацій та кінцевим споживачам телекомунікаційних послуг, так і заподіяно істотний економічний збиток державі».

Спеціаліст запевняє, що обов’язковий облік усіх стільникових телефонів у «базі кодів ІМЕІ» не призведе до подорожчання імпорту. Про це говорять онлайнові ЗМІ, які пророкують підвищення ціни на мобільники принаймні на 25%. Корсун каже, що це нісенітниця, адже, по-перше, суть системи – забезпечити контроль та виключити корупційну складову. А по-друге, вартість послуги буде близько 8 грн з ПДВ і не буде залежати від коливань курсу долара США.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися