Понеділок, 15 Квітня, 2024

Яку користь принесе утилізація мобільника

Смартфони, просто телефони та планшети стали незамінними речами в нашому повсякденному житті. Вони приносять багато користі, поки працюють, але надзвичайно токсичні, якщо їх просто викинути. Ідеальним варіантом могла б бути їхня переробка для створення нових пристроїв. На жаль, статистика показує, що від цього варіанта ми поки ще далекі.

Згідно з даними екологічної агенції ЕРА, у 2014 році світові продажі смартфонів зросли на 23%, але тільки 27% електронних відходів планети щорічно переробляються. Тобто споживання гаджетів постійно зростає, а ми продовжуємо викидати наші старі моделі в сміттєве відро. У 2010 році тільки 649 000 тонн електронних відходів із викинутих 2 440 000 були перероблені.

В EPA підрахували: якби кожен із трьох мільярдів власників мобільних телефонів утилізував хоча б по одному пристрою, то споживання матеріалів можна було б скоротити на 240 000 тонн, а виділення парникових газів – на величину, еквівалентну вихлопам 4 мільйонів автомобілів.

Окрім цього, переробка старих телефонів дозволяє отримувати повторно метали і зберегти природу від забруднень. З кожного мільйона перероблених стільникових телефонів можна отримати 16000 кг міді, 350 кг срібла, 75 кілограмів золота і 33 кг паладію. Також багато з металів у гаджетах рідкоземельні, і їх просто не вистачає.

Найкраще, що можна зробити, кажуть у EPA, – це використовувати свої гаджети як можна довше. Експерти рекомендують не поспішати з обновкою, а якщо все ж ви придбали новий телефон, старий надішліть на переробку.

 

2 КОМЕНТАРІ

  1. Дуже цікаво, куди можна надіслати старий телефон на переробку в Україні? Інформації в інтернеті щодо цього немає. Можливо, Ви можете щось порадити?

    • В Україні про це нічого, на жаль, не чути. Батарейки вже утилізують. А мобільники – як і решту пристроїв, ні. Просто хоча б вийміть акумулятор перед викиданням

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися