Четвер, 13 Червня, 2024

Нерви і судини упакували в електроніку

Ті, хто мріяв отримати всередині свого тіла повноцінний комп’ютер або іншу цифрову «залізяку», скоро зможуть це зробити. Учені з Університету Техасу розробили новий різновид гнучкої електроніки. Вона настільки рухлива, що її можна обернути навколо судини або нерва в тілі людини, і вона не зламається.

Комп’ютерна модель електронної плати, оберненої навколо вени

Для створення такої надгнучкої друкованої плати дослідники використовували ламіновані полімерами мікросхеми. Такі чіпи при кімнатній температурі будуть жорсткими, а коли їх нагріти до температури тіла, вони розм’якшуються. Тестування показало, що подібну плату можна обернути навколо будь-якого предмета діаметром трохи більше двох міліметрів.

За словами розробників, новинка відкриває шлях для імплантації різних гаджетів усередину тіла. Адже такі надгнучкі плати можна буде закріпити на судинах, і вони будуть переміщатися разом з ними, не обмежуючи рухів і не руйнуючи навколишні органи. Якщо встановлювати всередину тіла пристрої, створені за наявними сьогодні технологіями, вони будуть дуже жорсткими і будуть розривати тканини тіла.

Зараз нова технологія проходить тестові експериментальні випробування. Якщо вони будуть вдалими, розробники вважають, що це може відкрити нову еру в переносній електроніці.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися