Понеділок, 22 Липня, 2024

Нейронний пил стежитиме за мозком у реальному часі

Інженери Університету Берклі розробили крихітний, розміром з піщинку, сенсорний трансплантат. Його успішно вживили в м’язову тканину і периферичні нерви у щурів. Такий «нейронний пил» дозволяє контролювати показники життєдіяльності в реальному часі та може стати новою віхою в технологіях імплантування і протезування. Подібні системи можуть допомогти медикам здійснювати більш точні мікрохірургічні операції, а пацієнтам – краще контролювати протези.

dust

За словами дослідників, датчик, довжина якого становить близько 3 мм, містить п’єзоелектричний кристал, який перетворює ультразвукові коливання на електрику для живлення трансплантата. Датчики активуються імпульсами ультразвуку, які випускаються кожні 100 мікросекунд, що дозволяє дослідникам працювати в режимі реального часу. Ультразвук вибрали тому, що він, на відміну від радіохвиль, дозволяє працювати з дуже маленькими сенсорами.

«До цього у фахівців не було способу здійснювати телеметрію зсередини людського тіла, тому що вони не могли розташувати в організмі щось надмініатюрне. Але тепер я можу використовувати цей крихітний датчик для того, щоб працювати з органами і навіть нервами, без особливих зусиль отримуючи потрібні дані», – розповідає Мішель Махарбіц, один з провідних авторів дослідження.

Датчик покритий шаром епоксидної смоли, і вчені сподіваються, що майбутнє покоління зможе існувати всередині людського тіла десятиліттями. «Якщо пацієнту потрібно управляти роботизованою рукою за допомогою комп’ютера, то можна просто імплантувати електрод у мозок, і цього вистачить на все життя», – пояснює Райан Нілі, аспірант з кафедри нейробіології Каліфорнійського університету в Берклі.

У майбутньому дослідники сподіваються зменшити свій винахід ще сильніше. Вони хочуть досягти розміру в 50 мікронів, що дозволить використовувати його в головному мозку практично без обмежень.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися