NFT уже показує ознаки пузиря, що ось-ось лопне

Вартість цифрових сертифікатів NFT знизилася на 70% від значень у лютому поточного року.

Ще кілька тижнів назад віртуальні об’єкти продавалися за технологією Non-fungible tokens (NFT) за десятки мільйонів доларів. Однак нині схоже, що популярність цієї технології вже пройшла пік. Вартість цифрових сертифікатів NFT знизилася на 70% від значень у лютому поточного року.

На початок квітня середня ціна NFT складала приблизно $1256. При цьому в лютому вона була на рівні $4000, за даними сайту NonFungible.com. Криптодослідницька компанія The Block каже, що відбувається не лише зменшення середньої вартості цифрових сертифікатів, а й зниження кількості продажів загалом.

NFT останніми тижнями знаходилися в центрі уваги ЗМІ через багатомільйонні угоди з продажу віртуальних активів. Наприклад, аукціон Christie’s продав JPEG-картинку художника Beeple за $69 млн.

Популярність NFT підштовхнула вартість криптовалюти Ethereum, чий блокчейн використовується для багатьох транзакцій по NFT transactions. Експерти називають це однією з причин, чому вартість Ethereum зросла цього року на понад 180% – це більше, ніж зростання головної криптовалюти світу – Bitcoin.

Прибічники NFT кажуть, що кожен такий токен унікальний, і його неможливо підробити. Це спричинює дефіцит таких товарів, що вигідно як авторам ресурсів, які продаються по NFT, так і власникам NFT.

Більш обережні експерти вважають, що різке зростання та нинішнє падіння вартості NFT нагадує історичні фінансові пузирі. Це тюльпанна лихоманка 1600-х, крах доткомів 2000-х, фінансова криза 2008 року.

NFTs навряд чи зникнуть, але вони можуть уже не коштувати таких шалених сум, як це було. Навіть Beeple каже, що в найбільшому виграші від NFT може в кінцевому підсумку залишитися саме він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я