JPG-файл продали за $69,3 млн у вигляді NFT

Аукціон проходив протягом двох тижнів, торги почалися зі стартової ціни 100 доларів

Ринок продажу цифрових активів у вигляді NFT-токенів побив черговий рекорд. Лише нещодавно 10-секундний відеокліп купили за $6,6 млн, а днями цей же автор продав JPG-зображення за $69,3 млн.

Аукціонний дім Christie’s продав цифрове зображення у форматі JPG під назвою Everydays: The First 5000 Days художника Майка Вінкельманна, відомого як Beeple, за 69,3 мільйона доларів. Це рекордна ціна за NFT на сьогодні. Файл являє собою колаж з усіх зображень, які художник щодня публікував в інтернеті протягом п’яти тисяч днів починаючи з 2007 року.

Аукціон проходив протягом двох тижнів, торги почалися зі стартової ціни 100 доларів. В останні кілька секунд торгів надійшло безліч заявок, через що аукціон продовжили на дві хвилини.

Вартість цієї роботи Beeple стала третьою за величиною аукціонною ціною за твір нині живого художника. Перші дві позиції займають твори Джеффа Кунса (91,1 мільйона доларів) і Девіда Хокні (90,3 мільйона доларів).

За інформацією агентства Bloomberg, картину Everydays: The First 5000 Days купила команда з декількох людей, й одним з покупців став засновник криптовалютної платформи Tron Джастін Сан.