Nissan розробляє технологію зчитування думок водія, щоб автомобілі швидше реагували

безпосереднє читання мозку допоможе бортовому інтелекту ретельніше налаштовувати мікроклімат у салоні

На цьогорічній виставці CES японський виробник Nissan продемонструє нову технологію «мозок-автомобіль» (brain-to-vehicle, B2V). З нею бортовий інтелект автівки буквально читатиме думки водія і знатиме його наміри до того, як він почне виконувати дії. Нейроінтерфейс здатний не лише покращити час реагування, але й підвищити комфорт у салоні автомобіля.

За словами розробника, новинка дозволить зменшити час реакції на 0,2-0,5 секунд. Це може здатися мізерним періодом, однак за цей час автомобіль здатний переміститися на один-два метри залежно від швидкості руху.

Нейроінтерфейс може стати проміжним етапом на шляху повністю автономного водіння. Окрім цього, безпосереднє читання мозку допоможе бортовому інтелекту ретельніше налаштовувати мікроклімат у салоні. Це можна доповнити віртуальною реальністю, щоб водій отримав максимальний комфорт під час поїздки.

Щось подібне прогнозують також експерти Intel. Компанія дійшла висновку, що в автономному режимі машина перетворюється на якусь подобу споживчого розважального простору. Саме тому Intel оголосила про співробітництво з Warner Bros. Разом вони розробили концепцію AV Entertainment Experience – безпілотного автомобіля, орієнтованого на розваги пасажирів. Поки подробиць про проект мало, але відомо, що всі пасажири такого авто зможуть дивитися відео. Також можна буде відчути себе будь-ким під час поїздки завдяки шолому віртуальної реальності.

Nissan

На рекламному плакаті Intel, наприклад, пропонує пасажирам перевтілитися в Бетмена. Вибравши відповідні налаштування системи, вони бачитимуть інтер’єр Бетмобіля, який їде по Готем-сіті.