Як швидко можна спалити екран OLED: тест iPhone X, Galaxy S7, Galaxy Note 8

Усі екрани OLED з часом деградують – це особливість їхньої технології. Швидкість деградації залежить від тривалості роботи, яскравості, а також температури.

Офіційна рекомендація виробників смартфонів: якщо хочете зберегти якість дисплея мобільного, користуйтеся ним якомога менше. Дослідники із сайту Cetizen вирішили дізнатися, за який час можна отримати екран OLED, який вигорів, на сучасному флагмані. Для цього вони взяли три топові телефони 2017 року: iPhone X, Galaxy S7, Galaxy Note 8 та просто ввімкнули їх і залишили.OLEDУсі екрани OLED з часом деградують – це особливість їхньої технології. Швидкість деградації залежить від тривалості роботи, яскравості, а також температури. Самі виробники ретельно приховують інформацію про ресурс дисплеїв і лише випускають екстрені патчі, коли виявляється, що ресурс дуже малий.

За дослідженнями науковців бразильського Університету Санта-Круз, деградація світлового потоку на 50% при 22 градусах Цельсія для світлодіодів різного типу займає приблизно 20-50 годин неперервної роботи при струмові 62,5 мA/см2.

Ці цифри мало що говорять звичайному користувачеві, тому в Cetizen взяли iPhone X, Galaxy S7, Galaxy Note 8 та залишили їх увімкненими упродовж 500 годин. Увесь час дисплеї апаратів відображали однакову статичну картинку.

Після завершення тесту всі три апарати мали пошкодження. Найбільше вигорів дисплей Note 8 – при залитті сірим фоном залишкову картинку було настільки добре видно, що здавалося, ніби екран виводить саме її, а не сірий фон.Середні результати показав Galaxy S7, а iPhone X має найменший рівень вигоряння.

Тестові 500 годин – це приблизно 140 днів роботи сучасного смартфона. Адже в середньому користувачі дивляться на екран мобільника, за різними оцінками, від 3 до 4 годин на добу. Так, при звичайному використанні відображається різна інформація, однак на екрані є статичні зони – це кнопки навігації на панель повідомлень. Саме в цих регіонах зазвичай спостерігається вигоряння.

Можна швидко дізнатися, екран якого типу використали у вашому смартфоні. Треба розгорнути на весь екран мобільника зображення чорного прямокутника. Далі потрібно перейти в темне приміщення та подивитися на дисплей. Якщо є бодай якісь проблиски світла – це LCD. Екран OLED має абсолютно чорний колір, адже при його відображенні він вимкнений – це особливість цієї технології.