Неділя, 25 Лютого, 2024

Патч для «діри» процесорів Intel: продуктивність падає до 50%, але не в іграх

Нещодавно стало відомо про критичний баг у процесорах Intel, який впливає на всі ОС, з Windows та Linux включно. Усунути його можливо, але це коштує продуктивності, і фахівці ресурсу Phoronix, який присвячений Linux, виміряли, наскільки комп’ютери стануть повільнішими в щоденних завданнях. Патч KTPI для Linux, який закриває вразливість, уже доступний, а для Windows з’явиться у «вівторок патчів».Після інсталяції патчу продуктивність падає до 50%, але в деяких завданнях зниження становить лише кілька відсотків. Усе залежить від того, як часто додаток взаємодіє з тепер уже ізольованим ядром операційної системи. Якщо це прості користувальницькі додатки, KTPI-оновлення не сильно впливає, особливо на нових процесорах Intel з підтримкою функції PCID.

Фахівці Phoronix проводили тестування в синтетичних пакетах на двох машинах системи. Це був стенд з Core i7 8700K Coffee Lake і Ubuntu 16.04, а також Core i7 6800K Broadwell E з Ubuntu 17.10. Інші компоненти цих комп’ютерів також відрізнялися.

Тест файлової системи FS-Mark після активації патчу KPTI на системі зі швидкісним SSD-накопичувачем Samsung 950 PRO NVMe та процесором i7-8700K показує майже 50%-й провал. Результат системи з i7-6800K і звичайним SSD Toshiba TR150 з інтерфейсом SATA 3.0 падає менше.

Продуктивність обох тестових комп’ютерів у пакеті Compile Bench теж впала:

Користувацькі завдання, які мінімально звертаються до ядра ОС, майже не страждає. Наприклад, перекодування фільму у формат H.264 та декодування через кодек Ffmpeg

Любителі пограти на своєму комп’ютері також можуть не хвилюватися – після активації патчу продуктивність не знижується. Як тестовий стенд використали Radeon RX Vega 64, Intel Core i7 8700K “Coffee Lake” та Linux 4.15:

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися