Субота, 2 Грудня, 2023

Нобелівський лауреат Пол Кругман каже, що криптовалюта нагадує кризу іпотечних кредитів 2008 року

Лауреат Нобелівської премії та економіст Пол Кругман зробив зловісне попередження про нестабільний ринок криптовалют. порівнявши його з кризою низькоякісних іпотечних кредитів кінця 2000-х років.

60-річну жительку Польщі обдурили з біткоїнами на $25 тис.

У статті для New York Times Кругман сказав, що він бачить незручні паралелі між криптовалютою і крахом низькоякісних кредитів в США, який поставив весь ринок житла на коліна і викликав глобальну фінансову кризу 2007-2008 років.

“Є тривожні відгомони краху низькоякісних кредитів 15 років тому”, – говорить Кругман в статті.

Підписуйтесь на наш Telegram

Криза низькоякісних кредитів була, по суті, результатом того, що банки видавали кредити людям з більш високим ризиком в той час, коли процентні ставки були низькими, а ціни на житло стрімко зростали. Як тільки ринок став насиченим, домовласники опинилися з негативним капіталом, нездатними погасити свої кредити, що призвело до значних збитків для кредиторів.

Кругман стверджує, що криптовалютним інвесторам аналогічним чином продають спекулятивні фінансові продукти, не розуміючи по-справжньому пов’язаних з цим ризиків.

Варто відзначити, що Кругман – відомий противник криптовалют. Він раніше порівняв криптовалюти з фінансовою пірамідою.

“Багато позичальників не розуміли, у що вони вплутуються, – сказав він. – А криптовалюта з їх величезними коливаннями цін, здавалося б, не пов’язаними з фундаментальними факторами, приблизно настільки ж ризиковані, наскільки може бути клас активів”.

Однак Нобелівський лауреат не переконаний, що криптовалюта представляє системний ризик, оскільки її цифри недостатньо великі для цього. Згідно з даними CoinGecko, весь крипторинок коштує приблизно 1,7 трильйона доларів.

Біткойн та інші цифрові валюти різко впали в останні тижні. За ціною трохи більше 37 000 доларів головна цифрова монета в світі в даний час приблизно на 46% нижче свого листопадового рекордного максимуму майже в 69 000 доларів. На піку весь крипторинок коштував в сукупності 3 трильйони доларів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися