Нова антена дозволяє мобільний радіозв’язок навіть із-під землі

Крізь товщу води чи землі здатні проходити лише хвилі наднизької частоти

Антена зв’язку на дуже низьких частотах поряд зі шведським містом Грімтон

Радіохвилі, на яких базується майже вся бездротова комунікація, зі стільниковим зв’язком включно, розсіюються перешкодами. Саме тому подзвонити з глибини океану чи з-під землі по мобільнику не вийде – сигнал не пройде. Наявні системи для такого зв’язку використовують гігантські антени, які можна розмістити лише на стаціонарних об’єктах та великих човнах. Однак це може змінитися завдяки розробці нового типу антени для наднизьких радіохвиль кишенькового розміру.

Крізь товщу води чи землі здатні проходити лише хвилі наднизької частоти. Вони мають дуже велику довжину, і тому їхні антени мають розміри в тисячі метрів. Розроблена в лабораторії SLAC National Accelerator Laboratory антена нового типу здатна передавати сигнали на великі дистанції не лише через повітря, а також через воду та землю. При цьому її розмір складає лише 10 см.

В основі роботи нової антени лежить п’єзоелектричний ефект, в якому використовується кристал літій-ніобія. При цьому передатчик такої антени важить лише кілька кілограмів. Розробники оцінюють її ефективність у 300 разів вище, ніж інші типи компактних антен на відстані у 30 метрів. Також новинка має у 100 разів більшу пропускну здатність.

Один із розробників нової антени Марк Кемп говорить, що вона відкриває нові технологічні можливості для зв’язку на основі дуже низьких частот. Серед них – відправка коротких повідомлень в критичних ситуаціях на велику відстань.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я