Носима електроніка для жінок: красива, але досі дурна

Технологічні компанії зараз шукають способи розробити пристрої, які не просто привабливі в жіночих очах, але призначені виключно для прекрасної половини людства. На ринку є багато подібних носимих гаджетів – браслетів, окулярів, кулонів, – але експерти кажуть, що вони далекі від своєї цільової аудиторії. Складується ситуація, ніби виробники просто хочуть продати свої девайси, не замислюючись про те, чи будуть їх носити жінки щодня.

Серед прикладів жіночих носимих гаджетів можна відзначити версію Google Glass на оправі від Diane von Furstenberg та Luxottica. До них також відноситься браслет My Intelligent Communication Accessory (M.I.C.A.) – розумний гаджет, який розробили спільно з компаніями Intel та Opening Ceremony.

«Я не жінка, але мене такі гаджети ображають, – коментує зовнішність сучасних пристроїв для дам засновник дизайнерської студії Ammunition Роберт Бруннер. – Виробникам здається, що продати їх жінкам можна, просто зробивши девайси яскравішими, і вони їх куплять».

У випадку M.I.C.A. у Intel казали, що хотіли створити люксовий ювелірний пристрій, який би відповідав побажанням жінок. Для цього компанія опитала декілька фокус-груп, учасниці яких цікавилися трьома основними критеріями: «розумністю», зовнішнім виглядом носимої прикраси та її комунікаційними можливостями.

Браслет M.I.C.A. – одна з перших спроб технологічних гігантів вийти на новий ринок модних аксесуарів

Саме тому M.I.C.A. випускається з браслетом із білої або чорної зміїної шкіри, а також інкрустований лазуритом та перлинами. Ззовні він покритий 18-каратним золотом та продається за $495.

Однак за такі гроші цей ювелірний гаджет не має однієї важливої функції – він не вміє спілкуватися з навколишніми пристроями. Під’єднати M.I.C.A. до смартфона неможливо – відсутній відповідний клієнт. А якщо хочеться приймати з його допомогою SMS, тоді необхідно придбати нову SIM-картку та сказати друзям новий номер. А ось дзвонити вони мають на старий – M.I.C.A. не вміє приймати дзвінки.

Відповідати на вхідні повідомлення з таким браслетом також не зручно: він не має віртуальної клавіатури чи мікрофону для голосового управління. Усе, що доступно, – це 30 попередньо запрограмованих відповідей та 10 власних.

А найбільша незручність для володарки M.I.C.A. може відкритися, якщо вона не користується Google чи Facebook. Цей гаджет синхронізується лише з календарями цих двох сервісів.

Красивий, але дурний

За суму M.I.C.A. представниці прекрасної половини людства можуть придбати собі гарний смартфон, який зможе набагато більше – і це є основною проблемою. Технологічні гіганти при розробці модних аксесуарів сьогодні більше орієнтуються на дизайн, для чого навіть приносять в жертву функціональні можливості таких носимих гаджетів.

Ініціативу на цьому полі можуть перехопити невеликі стартапи, такі, як Ringly. Останній створив кільце з підтримкою Bluetooth, яке виводить повідомлення про вхідні чи події календаря за допомогою вібрації та підсвітки.

Більше цей аксесуар нічого не вміє, адже його основна ідея – дати жінці бути на зв’язку і при цьому не змушувати її щохвилини зазирати в сумочку для перевірки смартфона.

Кільце Ringby сповістить свою володарку про вхідні повідомлення чи заплановані події вібрацією та спалахами світлодіоду

У Fitbit скористалися гнучкістю свого гаджета Fitbit Flex та випустили лінійку аксесуарів Tory Burch. Завдяки тому, що Fitbit Flex є компактним знімним трекером, ця лінійка являє собою набір люксових браслетів та ланцюжків, до яких можна прикріпити цей гаджет.

Стандартно він постачається з гумовим браслетом, а тепер можна замовити золотий, срібний чи з червоного золота. Для цього доведеться придбати спочатку сам Fitbit Flex за $100, а потім ще купити браслет ($195) чи ланцюжок ($175).

Аксесуари з носимих гаджетів – це перспективно

Перетворення носимої електроніки на модні аксесуари може бути вигідною справою, вважають експерти. Більш того, з часом вони навіть почнуть розділятися за цільовою аудиторією: частина призначатиметься жінкам, а іншу продаватимуть чоловікам. Це, на думку експертів, цілком нормально, адже носимі гаджети не є простим інструментом, як смартфон чи комп’ютер. Носимі девайси відображають індивідуальність, і тому дизайнерам необхідно враховувати це та не забувати про функціональність.

«Суть у тому, щоб створити річ, яка сподобається людям і при цьому матиме для них практичну цінність, – каже Бруннер. – Сьогодні ж на звичайні гаджети наносять легкий дотик моди. А потрібно працювати і над зовнішністю, і над внутрішнім змістом».

За матеріалами: NY Times

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я