Вівторок, 23 Квітня, 2024

Ноутбучний процесор Intel може виявитися продуктивнішим за топовий Core i9 для настільних ПК

Intel представила свою лінійку мобільних процесорів Core 13-го покоління, і топові чипи вражають своїми характеристиками. Ноутбучний процесор Core i9-13980HX надає 24 ядра, працює на частоті понад 5 ГГц та виявляється продуктивнішим за настільний Core i9-12900KS, який був спеціальною версією, щоб мати звання найпродуктивнішого чипа Intel у 2022 році.

Характеристики нового процесора перевершують навіть настільний процесор AMD Ryzen 9 7950X, який має лише 16 ядер. Але не всі ядра Intel побудовані однаково. Як і попереднє покоління, мобільні процесори Raptor Lake 13-го покоління містять комбінацію продуктивних (P) ядер і ефективних (E) ядер. Тобто 24 ядра поділені на вісім P-ядер і 16 E-ядер.

Intel дотримується маркування H, P і U для своїх процесорів, відзначаючи процесори потужністю 45 Вт, 28 Вт і 15 Вт відповідно.

Компанія також дотримується маркування лінійки серії HX потужністю 55 Вт, яку вона представила минулого року в таких ноутбуках, як MSI GT77 Titan. Intel каже, що цього року очікує набагато більше ноутбуків, оснащених HX. Протягом 2023 року ми побачимо понад 60 дизайнів з чипами серії HX, включаючи ноутбуки від HP, Dell, Razer, Asus, MSI, Lenovo та Acer. У попередньому поколінні було близько 10 дизайнів з чипами HX.

Попри вражаючі характеристики на папері покращення продуктивності порівняно з попереднім поколінням процесорів Intel значною мірою залежить від задачі. Наприклад, у Unreal Engine і його тесті MetaHuman, проведене Intel тестування показує, що Core i9-13950HX перевершує Core i9-12900HX останнього покоління приблизно на 10%. Але в Autodesk Inventor і ReCap той самий чип демонструє покращення на 29%.

Найбільший приріст продуктивності спостерігається в програмах, які можуть масштабуватися з великою кількістю потоків, що Intel продемонструвала з Blender. Ця програма рендерингу може використовувати переваги додаткових ядер у Intel Core i9-13950HX, що призводить до покращення на 79% порівняно з попереднім поколінням.

Intel каже, що Core i9-13950HX у багатьох програмах удвічі або навіть більше швидший порівняно з Apple M1 Max у MacBook Pro.

Ігри з новими процесорами не отримають великого приросту продуктивності. Intel заявляє, що її процесори HX на 12% швидші за попереднє покоління, особливо в таких іграх, як Horizon Zero Dawn і Marvel’s Guardians of the Galaxy, які можуть використовувати більшу кількість ядер. Деякі ігри, як-от F1 22 і Forza Horizon 5, взагалі не бачать особливого прискорення.

Якщо ви не використовуєте інтенсивні додатки САПР, не розробляєте ігри або не виконуєте інтенсивну роботу на своєму ноутбуці, ви можете обійтися з менш потужним процесором. Intel представляє 23 дизайни своїх ноутбуків серій H, P і U для тонших і легших ноутбуків.

Загалом Intel каже, що з 13-м поколінням процесорів можна очікувати приблизно на 10% покращення порівняно з попереднім 12-м поколінням. Проте Intel каже, що багато наробіток, які раніше використовувалися серією P, переходять на серію H. Це означає, що деякі машини можуть побачити більший стрибок продуктивності.

Найбільші покращення нові процесори приносять у підткримку комунікаційних стандартів. Процесори Intel 13-го покоління підтримують до чотирьох підключень Thunderbolt 4, включаючи DisplayPort 2.1, а також DDR5-5200, Wi-Fi 6E та Bluetooth LT audio.

Intel привносить кілька інших функцій у свою лінійку мобільних пристроїв Raptor Lake 13-го покоління, включаючи суперсемплінг XeSS і програмне забезпечення Arc Control для керування інтегрованою графікою. Деякі конструкції також постачатимуться з Intel Movidius VPU. Це спеціальний прискорювач штучного інтелекту, але Intel каже, що він буде доступний лише в окремих варіантах для розробників штучного інтелекту.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися