Позбутися батарейки в ноутбуці

Клавіатури комп’ютерів щодня витримують десятки тисяч ударів, приймаючи на себе енергію рук користувачів. А раз це енергія, тоді її можна перетворити на електрику та живити нею гаджети. Питання лише в тому, скільки потрібно друкувати на клавіатурі, щоб можна було позбутися акумулятора в ноутбуці? Користувач Рендел Монро провів власні розрахунки та дізнався, чи можливо, щоб лаптоп працював виключно від енергії натиснень клавіш.

Свою калькуляцію він базував на дослідженні американських учених з Університету Маркуете. Вони визначили, що натиснення малої клавіші потребує 1,5 міліджоулів енергії, а великої – 2,5 міліджоуля. Це досить мала величина, якої достатньо, щоб нагріти краплю води на 0,01 градуса Цельсія або підняти білку на висоту 300 мікронів (товщина людської волосини близько 78 мікронів).

Від натиснення єдиної клавіші ноутбук працювати не може – це для нього занадто мало. Проте середній роман містить від півмільйона до мільйона символів, і якщо їх надрукувати, тоді це згенерує близько тисячі джоулів. Цього буде достатньо, щоб ноутбук працював вже 15 секунд. Проте, враховуючи втрати електроенергії при її перетворенні, різні режими роботи начиння лептопу та інші фактори, Монро підрахував, що для того, щоб позбутися акумуляторів та живити гаджет виключно натисненням клавіш, необхідно писати літературний роман кожні 10 секунд.

Прослідкувати за тим, скільки ви самі друкуєте, можна за допомогою сайту What Pulse. Це спільнота, яка вже понад десятиліття веде облік натиснень на клавіші. Найактивніші користувачі вже подолали позначку в 200 млн кнопок.