Вівторок, 23 Липня, 2024

Facebook експериментувала над емоціями користувачів

Близько 689 тисяч користувачів Facebook навіть не здогадувалися, що вони стали учасниками експерименту. Ця соціальна мережа провела над ними дослідження, щоб побачити, чи можна ввести їх в депресію. Сьогодні її представникам доводиться вибачатися за це.

Експеримент без згоди самих користувачів Facebook та вчені двох американських університетів проводили ще у 2012 році. Вони перевіряли, чи могли люди змінити свою поведінку та зміст своїх повідомлень, коли їм показували велику кількість емоцій. Для цього авторів веселих текстів соцмережа намагалася ввести у депресію. Те ж саме проводили і з авторами негативних послань. Результати показали, що ті користувачі, які у стрічці новин бачили менше сумних історій, з меншою ймовірністю написали б депресивний пост, і навпаки.

Наукова спільнота дізналася про цей експеримент лише нещодавно, після публікації звіту з дослідження, і вважає, що подібна наукова робота не етична. Це змусило Facebook вибачатися перед своїми користувачами. Деякі чиновники, наприклад, Джим Шерідан, який є членом британського Комітету культури, медіа та спорту, вважає, що це неприпустимо, і тому він ініціював розслідування. “Це надзвичайно потужний інструмент, і  немає законів, які б захищали людей, – каже він. – Facebook маніпулює матеріалом з життів людей, і я хвилююсь щодо можливості соцмережі та інших маніпулювати політичними вподобаннями та точкою зору в інших сферах. Якщо контролювати думки людей таким чином, вони хоча б повинні знати про це”.

Інші, наприклад, психолог коледжу Елмхерст Кетрін Мур, вважають, що здійнятий шум – на пустому місці. “Зважаючи на те, що Facebook робить зі своєю стрічкою новин, – каже вона, – та зважаючи на умови обслуговування цією соцмережею, подібне дослідження не є чимось екстраординарним”.

Саме дослідження проводив головний науковець Facebook Адам Кремер з колегами. “Ми думали, що важливо знати, чи впливає позитивний пост від друга на негативне самопочуття користувача, – каже він. – Ми хвилювались, що багато негативних постів від знайомих може стати причиною, з якої люди будуть уникати Facebook. Я можу зрозуміти, чому користувачі схвилювались про це дослідження, і тому я зі своїми співавторами вибачаємося за роздратування, спричинене дослідженням”.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Шкода тих, на кому проводили експеримент. Як негарно поступив Адам Кремер! Його потрібно лишити водійського посвідчення на три роки!

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися