Ноутбуки можуть стати безшумними: вібраційна мембрана AirJet здатна замінити вентилятори

перші гаджети можна очікувати у 2023 році від компаній, які ми легко впізнаємо.

Один із головних недоліків ноутбуків – гучний шум при високому навантаженні – може залишитися в минулому з новою технологією. Мембрана AirJet обіцяє охолоджувати лаптопи так само ефективно, як вентилятори, але безшумно. Перше покоління AirJet призначене для охолодження ноутбуків, планшетів та ігрових приставок, а друге має охолодити також смартфони.

Виробник AirJet компанія Frore Systems каже, що наразі їхня головна задача – дозволити зробити ноутбуки ще тоншими без появи перегріву та відповідного зниження продуктивності ноутбука. Від перегріву страждають потужні тонкі ноутбуки. Наприклад, ноутбук Apple M2 MacBook Pro нагрівається до кипіння – його процесор гріється до 108 градусів за Цельсієм і він в рази знижує свою продуктивність.

AirJet охолоджують чип за тим же самим принципом, що і вентилятори – прокачуючи повітря. Однак якщо вентилятор створює потік обертанням лопатей на дуже високій швидкості, AirJet використовують вібраційні мембрани для всмоктування повітря через щілини у верхній частині. Такй метод називається реактивним ударом і використовується для охолодження реактивних двигунів літаків.

Повітря рухається вздовж нижнього краю, який контактує з процесором, і відводить тепло від нього, після чого гаряче повітря видувається збоку ноутбука.

Це також відрізняє AirJet від випарних камер, які використовуються в системах відбору тепла від чипів. Випарні камери добре забирають тепло від чипа, але не здатні самі викидати перенесене тепло в атмосферу.

AirJet товщиною 2,8 мм тонший за звичайний комп’ютерний вентилятор. Мембрани також займають половину місця та працюють тихіше. Вони втягують повітря під тиском, у 10 разів вищим за тиск середнього вентилятора (1750 паскалів проти 140 паскалів), що означає, що не буде потреби в такій кількості повітрозабірних отворів, розкиданих по дну сучасних ноутбуків.

«Хоча вентилятор може справді створювати великий потік повітря на відкритому повітрі, коли ви розміщуєте його в обмеженому просторі, через низький тиск створений ним обсяг потоку падає, як камінь, — сказав сказав Сешу Мадхавапедді, співзасновник і генеральний директор Frore Systems. – У нашому випадку ефекту немає взагалі. Ми отримуємо той самий потік повітря».

Окрім того, що AirJet займають менше місця, ніж вентилятори, за словами Фроре, вони настільки краще справляються з керуванням теплом, що комп’ютерам не потрібно знижувати свою продуктивність, щоб уникнути перегріву.

Фроре називає свої AirJet “чипами”, хоча вони не мають жодної обчислювальної потужності. Просто для їхнього створення використовуються методи виготовлення чипів.

Наразі перше покоління AirJet складається з двох моделей: AirJet Mini, розміром трохи менше візитної картки, призначена для планшетів і звичайних ноутбуків, і більша AirJet Pro для продуктивних ноутбуків.

AirJet розроблені для спільного використання відповідно до потреб виробника. Чотири блоки Mini можуть охолоджувати 13-дюймовий ноутбук, три блоки Pro можуть охолоджувати більш продуктивний 15-дюймовий ноутбук.

Перше покоління AirJet має обмеження. Хоча три-чотири можуть охолоджувати середній ноутбук, якому може знадобитися 28 Вт відводу тепла, вони не можуть впоратися з ігровими ноутбуками з дискретними графічними процесорами, яким потрібні рішення, що впоряються з теплом до 100 Вт. Охолоджувати такі мають майбутні покоління AirJet.

Фроре не оголосив ціни на AirJet Mini або AirJet Pro. Відомо, що вони будуть доступні в першому кварталі наступного року. Фроре також не назвав бренди ноутбуків, які використовуватимуть AirJet. Мадхавапедді сказав, що перші гаджети можна очікувати у 2023 році від компаній, які ми легко впізнаємо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я