Неділя, 25 Лютого, 2024

Нова macOS Monterey показує, що ноутбуки Apple з процесорами Intel не варто купувати

Apple щойно випустила нову операційну систему macOS Monterey для своїх комп’ютерів та ноутбуків. Залежно від того, який процесор використовується в девайсі – Intel або M1 – гаджет отримає різні функції. Пристрої на Apple M1 виявляються більш функціональними. Ось яких можливостей не буде у власників комп’ютерів Apple на процесорах Intel.

На офіційній сторінці опису оглядової версії macOS Monterey перераховані такі ексклюзивні для пристроїв з M1 функції:

  • “живий” текст на фото. Ця функція дозволяє взаємодіяти з текстом на картинках так, наче це звичайний текст.
  • поліпшені карти для Сан-Франциско, Лос-Анджелесу, Нью-Йорка, Лондона.
  • високодетальний глобальний вид для карт Apple Maps.
  • відеоефект портретного режиму.
  • природне озвучення тексту шведською, данською, норвезькою та фінською мовами
  • безлімітне введення текстів голосом

Деякі з цих функцій не працюють на комп’ютерах з Intel тому, що у них відсутній еквівалент апаратного блоку прискорення нейромереж Neural Engine NPU. Чип Apple M1 має такий 16-ядерний блок. Цей компонент надає значно більшої продуктивності в задачах машинного навчання та штучного інтелекту.

Apple робить значну ставку на штучний інтелект. Кілька місяців назад голова підрозділу штучного інтелекту Apple Джонн Джианнандреа розповів, що технології машинного навчання будуть центром багатьох функцій в екосистемі Apple.

До появи наведених вище функцій комп’ютери та ноутбуки Apple на чипах Intel та M1 з точки зору можливостей були однаковими. Вони розрізнялися лише автономністю та продуктивністю.

Apple все ще продає нові ноутбуки та настільні комп’ютери з чипами Intel. Наприклад, доступні 16-дюймовий MacBook Pro та 27-дюймовий iMac. Через кілька місяців це має змінитися – компанія представить наступну версію процесора M1 і гаджети Apple з чипами Intel можуть зникнути з продажу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися